Niezwykle wszechstronna koparkoładowarka jest podstawowym sprzętem użytkowanym m.in. przy tworzeniu wykopów pod fundamenty. Za pomocą takiej maszyny budowlanej można zrealizować szereg robót ziemnych czy prac związanych ze wznoszeniem różnego rodzaju obiektów budowlanych. Zakup koparkoładowarki to jednak spory koszt, dlatego do wielu prac lepszy będzie jej wynajem. Kiedy takie rozwiązanie się opłaca?

Prace ziemne realizowane koparkoładowarką

Przygotowanie gruntu daje możliwość stworzenia solidnego podłoża np. pod budowę domu. Większość tego typu obiektów opiera się na ławach fundamentowych, a ich umieszczenie w ziemi wymaga stworzenia wykopu. To jedna z wielu robót ziemnych, do których wykorzystuje się właśnie koparkoładowarkę. Jeżeli firma budowlana zajmująca się konstruowaniem domu nie posiada ciężkiego sprzętu, opłacalnym rozwiązaniem jest jego wynajęcie. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów i dodatkowo szybką realizacją prac ziemnych.

Zaliczają się do nich również wykopy pod zbiorniki wodne czy instalacje. Koparkoładowarką można również przeprowadzić skarpowanie i niwelację terenu. Potrzebne są do tego jednak odpowiednie umiejętności, dlatego przy wypożyczaniu koparkoładowarki warto zadbać także o jej obsługę przez wykwalifikowanego operatora. Usługi Sprzętowo-Transportowe Piotr Regliński to firma, która jest w stanie wynająć tego typu ciężki sprzęt i wykonać za jego pomocą wspomniane prace ziemne. Nie tylko jednak takie roboty przeprowadza się koparkoładowarką. Kiedy jeszcze dobrze jest ją wypożyczyć?

Rozładunki, załadunki i przeładunki z użyciem koparkoładowarki

Przy budowaniu obiektów użytkowych bardzo często pojawia się sporo gruzu czy innego rodzaju materiałów, które należy z placu budowy wywieźć. Oznacza to natomiast konieczność załadunku ich na przystosowane do takiego transportu pojazdów. Dobrze sprawdzi się w takich pracach koparkoładowarka. Wszechstronna maszyna budowlana kierowana przez doświadczonego operatora będzie w stanie w krótkim czasie dokonać załadunku, przeładunku lub rozładunku materiałów budowlanych i nie tylko.

Co ciekawe, wynajem koparkoładowarki to usługa dość często wybierana przy rozbiórkach i kuciu betonu. Kontrolowane zniszczenie obiektu zrealizowane z wykorzystaniem tego typu ciężkiego sprzętu to przeważnie czynność jednorazowa, do przeprowadzenia której zakup maszyny byłby nieopłacalny. Firmy, które korzystają z tego typu usług, nie ponoszą także kosztów amortyzacji sprzętu. Jest on serwisowany przez wynajmującego, co również pozwala ograniczyć koszty przy budowaniu, pracach załadunkowych, ziemnych czy rozbiórkach.