Wylewka jest niezbędna w każdym domu. Do niedawna większość firm oferowała ręczne wykonywanie posadzek betonowych, jednak obecnie na rynku pojawiły się agregaty, dzięki którym możliwe jest skuteczne położenie betonu. Metoda ta jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ręczna, a wszystko to dzięki wielu zaletom, jakie ją wyróżniają. Więcej informacji na temat posadzek maszynowych poznasz w tym artykule.

Posadzki maszynowe - dlaczego są lepsze od ręcznych?

Jak już wspomnieliśmy jakiś czas temu dostępna była tylko ręczna metoda wykonywania posadzek. Obecnie klienci mają do wyboru dodatkowo metodę maszynową. Porównując oferty poszczególnych firm, można zauważyć, że firm, które oferują posadzki maszynowe jest zdecydowanie więcej. Nic dziwnego! W końcu to ta forma wylewania posadzek jest lepsza. Główną zaletą metody maszynowej jest mniejsza ilość zużywanego materiału, co przekłada się na niższe koszty! W końcu każdemu zależy, aby koszty wykonywanych prac były jak najniższe. Kolejną kwestią, która przemawia za zainwestowaniem w posadzki maszynowe jest oszczędność czasu. Firmy, które specjalizują się w maszynowych posadzkach robią to zdecydowanie szybciej niż te, które robią to ręcznie.

Maszynowe wylewanie posadzek możliwe jest dzięki zastosowaniu agregatu, jest to specjalistyczne urządzenie, w którym masa jest mieszana, a następnie pod wysokim ciśnieniem transportowana za pomocą pomp. Po wylaniu posadzek, odpowiednia osoba zobowiązana jest do efektywnego rozłożenia masy, a także wygładzenia. Dopiero po wykonaniu tych czynności wylewka będzie idealnie gładka.

Jeżeli chodzi o zakres prac, jakie obejmuje położenie posadzek, szczególne znaczenie ma:

  • naniesienie poziomów niwelatorem laserowym
  • wykonanie izolacji ze styropianu i folii
  • wykonanie mieszanki betonowej
  • wylanie posadzki
  • zatarcie mechaniczne powierzchni na gładko
  • wykonanie dylatacji.

Komu zlecić wykonanie posadzek maszynowych?

Jeżeli Twój wybór padł na posadzki maszynowe, kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiednich fachowców, którzy zajmą się ich wykonaniem. Jedną z godnych polecenia firm jest Posadzkarstwo Jankowski Marcin. Firma ta dzięki wieloletniej działalności zdobyła uznanie wśród klientów oraz cieszy się wysoką pozycją na rynku. Korzystając z ich usług możesz liczyć na profesjonalną obsługę, doradztwo oraz krótkie terminy oczekiwania na wykonanie prac. Dzięki zastosowaniu mechanicznych zacieraczek uzyskania powierzchnia posadzek jest idealnie gładka, co pozwoli na dokładne i trwałe położenie paneli, płytek lub też innych elementów.