Meble z drewna zdobią coraz więcej domów i mieszkań. Są piękne, trwałe i ponadczasowe. Samodzielny montaż nie jest skomplikowana czynnością, zwłaszcza przy zastosowaniu kołków drewnianych firmy Kabus z Odrowąża. Te niewielkie elementy zapewniają trwałe rezultaty, a ich używanie jest bardzo proste. Poza tym dają naturalny efekt i są odporne na uszkodzenia.

Czym są drewniane kołki?

Podczas urządzania wnętrza wiele osób wybiera meble przeznaczone do samodzielnego montażu. Są one przeważnie tańsze od tych wykonanych z litego drewna. Aby poprawnie skręcić meble, konieczne są instrukcja, narzędzia i drewniane, plastikowe lub metalowe elementy. Wśród nich znajdują się między innymi drewniane kołki. To niewielkie części łączące produkowane między innymi przez firmę Kabus z Odrowąża. Służą do połączenia blatów ze ściankami mebli, zapewniając tym samym estetyczny wygląd. Kołki zapewniają szybki montaż, trwałość połączeń i są odporne na pęknięcia. Do stosowania tych elementów i składania mebli nie są potrzebne żadne fachowe umiejętności. Kołki zostały wykonane tak, aby nikomu nie sprawiały trudności podczas skręcania mebli.

Drewniane kołki do mebli

Samodzielny montaż mebli wymaga zastosowania najlepszych jakościowo materiałów. Kołki powinny być zrobione z drewna odpornego na rozwarstwianie się, na przykład twardego drewna bukowego. Kołki powinny być także sprawdzone pod kątem wytrzymałości, co zagwarantuje meblom wieloletnią trwałość. Kołki drewniane dobiera się do rozmiaru mebli lub otworu, w którym mają zostać zamontowane. Ich średnica wynosi od 6 do 16 milimetrów, a długość od 16 do 140 milimetrów. Aby montaż mebli przebiegał sprawnie, a ich trwałość pozostała na wysokim poziomie, należy zwrócić uwagę na to, czy kołki nie są uszkodzone lub pęknięte. Tylko produkt najwyższej klasy sprawi, że meble w domu będą ładnie się prezentowały.

Jak montować kołki?

Do montowania kołków w meblach nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Wystarczy dobrej jakości produkt sprzedawany przez firmę Kabus z Odrowąża. Pracujący tam specjaliści doradzają, aby do wkręcania użyć narzędzi elektrycznych, na przykład wkrętarki z wiertłami dopasowanymi do średnicy kołków. Taki sprzęt należy zastosować, gdy w elementach mebla nie ma otworów. W przeciwnym przypadku kołki wystarczy dobić delikatnie młotkiem. Dla lepszego mocowania można zastosować klej do drewna. Montaż za pomocą drewnianych kołków zapewni estetyczny wygląd mebli, trwałość, stabilność i naturalne wykończenie.