We współczesnym świecie skoncentrowanym na oszczędzaniu energii zastosowanie innowacyjnych i efektywnych kosztowo technik automatyzacji wydają się koniecznością. Bezobsługowe systemy oświetleniowe zapewniają wygodę użytkowania i znaczne oszczędności na rachunkach. Zlecając montaż automatycznego oświetlenia firmie Electro-Team, możesz zyskać pełną kontrolę nad ilością światła używanego w pomieszczeniu oraz swobodnie regulować jego intensywność.

Automatyka oświetlenia – jak to działa?

Podstawowym celem instalacji automatycznego systemu oświetleniowego jest samoczynne włączanie/wyłączanie oświetlenia w pomieszczeniu przy wykorzystaniu czujników LDR i detektorów ruchu oraz regulacja natężenia światła za pomocą czujników LDR. System wykrywa dostępne światło otoczenia oraz liczbę osób przebywających w pomieszczeniu, a następnie oświetla obszar z wymaganym natężeniem. Technicy z Electro-Team stosują kombinację czujników optycznych/dźwiękowych, które „widzą” obecność człowieka oraz reagują na zmienne warunki oświetlenia. Sygnały z czujników są odbierane przez jednostkę mikrokontrolera (MCU), która przetwarza dane i wysyła je do ​​przełączników przekaźnikowych sterujących oświetleniem.

Dlaczego warto stosować automatyczne systemy oświetleniowe?

Automatyczne oświetlenie to sposób na zredukowanie strat energii elektrycznej spowodowanych aktywnością w „pustych” obszarach. Minimalne zużycie lamp zwiększa także żywotność lampy, przyczyniając się do redukcji kosztów konserwacji i wymiany sprzętu. Jak wskazują technicy z firmy Electro-Team, system bezobsługowego oświetlenia jest niezwykle pomocny nocą. Domownicy nie muszą bowiem rozpalać świateł we wszystkich pomieszczeniach, ponieważ światła zapalają się i gasną w czasie przechodzenia przez korytarze. Trudno znaleźć bardziej efektywny sposób na oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Jeżeli zależy Ci na efektywnym zarządzeniu gospodarstwem domowym, już dziś sprawdź ofertę wspomnianej firmy.