Budowa domu czy lokali użytkowych to bardzo złożone przedsięwzięcie. Szczególnie ważne są początkowe etapy inwestycji obejmujące posadowienie konstrukcji, tworzenie ścian nośnych i więźby dachowej. Chcąc mieć pewność, że roboty przebiegną zgodnie z założeniami, warto skorzystać z oferty doświadczonych podmiotów, które do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny. Najwyższy poziom usług gwarantuje przedsiębiorstwo Elka-Bud, wykonujące obiekty od wykopu do stanu surowego.

W trosce o zadowolenie interesantów

Wstępne fazy budowy obiektu muszą zostać zrealizowane według obowiązujących standardów branżowych. Nawet drobne błędy na takim etapie mogą bowiem obniżyć komfort użytkowania budynku, nie mówiąc już o kwestiach bezpieczeństwa. Wybór wykonawcy tzw. stanów surowych nie powinien więc nigdy stanowić dzieła przypadku. Inwestorzy z Opalenicy oraz okolic chętnie nawiązują współpracę z  przedsiębiorstwem budowlanym Elka-Bud, które dysponuje kompetentną kadrą oraz bogatym zapleczem technicznym. Firma prowadzona przez Michała Mikołajczaka od początku swego istnienia stawia za priorytet satysfakcję interesantów. Dokłada ona wszelkich starań, aby zawsze realizować prace zgodnie z przyjętym harmonogramem. Podmiot do każdego zlecenia podchodzi w sposób profesjonalny, co w połączeniu z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem branżowym, przekłada się na najwyższy poziom świadczonych usług

Budowa pod okiem specjalistów

Przedsiębiorstwo Elka-Bud realizuje obiekty mieszkalne i komercyjne do stanu surowego otwartego lub zamkniętego. W takich budynkach wykonano już podstawowe roboty konstrukcyjne,  dzięki czemu są one przygotowane do dalszego etapu deweloperskiego. To, na jakiej fazie zakończy się współpraca z podmiotem, zależne jest już od osobistych preferencji inwestora. Jak podkreśla przedstawiciel opisywanej firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej:

Polskie prawo budowlane nie definiuje wprost pojęcia stanu surowego, co rodzi konieczność precyzyjnego ustalenia zakresu prac ze zleceniodawcą. W ramach tzw. stanu surowego otwartego oprócz podstawowych robót ziemnych wykonujemy fundamenty wraz z izolacją, wznosimy ściany nośne i stropy, a ponadto budujemy kominy, wewnętrzne schody oraz więźbę dachową ze wstępnym pokryciem. Taka konstrukcja nie posiada jeszcze elementów, które zabezpieczą ją przed czynniki atmosferycznymi. Montowanie drzwi zewnętrznych, stolarki okiennej, bądź  bramy garażowej  wchodzi już w zakres stanu surowego zamkniętego. Powyższe prace zgodnie z zawartą wcześniej umową można zlecić innej ekipie, lecz większość inwestorów powierza nam realizację obu etapów stanu surowego.

Warto nadmienić,  że przedsiębiorstwo Elka-Bud korzysta wyłącznie z atestowanych materiałów i sprawdzonych technologii. Tym samym zleceniodawcy w żaden sposób nie są narażeni na dodatkowe koszty w trakcie późniejszej eksploatacji obiektu. Bez względu na to, czy przedmiot zlecenia stanowi budynek mieszkalny, czy też lokal komercyjny, inwestorzy mogą być pewni pomyślnej realizacji przedsięwzięcia za rozsądne pieniądze.