W pewnym momencie każdy posiadacz nieruchomości staje przed trudną decyzją: wymienić czy naprawić dach? Ta część budynku jest w końcu szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, które znacząco zmniejszają sprawność techniczną pokrycia. Niezależnie czy mierzysz się z przeciekającym dachem, czy z uszkodzonymi rynnami, rodzinna firma Globaldach posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży, pomoże Ci rozwiązać problem.

Naprawa czy wymiana dachu?

Systematyczna konserwacja oraz prowadzenie obserwacji i przeglądów dachu pozwolą zapobiec kosztownemu procesowi wymiany całego pokrycia. Naprawa możliwa jest, gdy pojawiają się niewielkie ogniska rdzy, które należy jak najszybciej usunąć. Dodatkowo możliwe jest odświeżenie koloru, dzięki czemu nasze dachówki nabiorą dawnego blasku. Także usterki dachu widoczne na niewielkiej powierzchni, umożliwiają prostą wymianę zniszczonych elementów.

Uszkodzeniu mogą ulec także rynny. Ten problem widoczny jest szczególnie zimą, gdy na stykach łączeń pojawiają się sople lodu, świadczące o przeciekaniu. Co więcej, osuwający się z dachu śnieg, może zniszczyć elementy odprowadzające wodę.

Dodatkowo warto regularnie kontrolować stan konstrukcji dachowej na strychu, gdzie dostrzeżemy miejsca jej zapadania się. Częste wykonywanie drobnych prac naprawczych pozwoli wydłużyć żywotność naszego dachu i znacznie zaoszczędzić.

– mówi ekspert.

Globaldach – wymiana i naprawa dachu dla każdego

Samodzielna ocena kondycji więźby i pokrycia dachowego bywa skomplikowana dla osoby nieposiadającej fachowej wiedzy. Firma budowlana Globaldach z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim specjalizuje się w kompleksowych pracach dekarskich. Doświadczeni pracownicy gwarantują kompleksowe doradztwo oraz pomoc w podjęciu decyzji. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców i klientów indywidualnych pozwala na znalezienie odpowiedniego rozwiązania w każdej sytuacji. W firmie dekarskiej możliwy jest zakup całego dachu wraz z fachowym montażem.