Wymarzony dom jednorodzinny – jako że najczęściej pochłania oszczędności całego życia – powinien prezentować się doskonale zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym. Aby tak się stało, niezbędny staje się dobrze przemyślany i opracowany z troską o najmniejszy nawet detal projekt. Obecnie klienci mają do swojej dyspozycji 2 podstawowe rozwiązania. Są nimi opracowania gotowe oraz te przygotowywane na indywidualne zamówienie. Co warto o nich wiedzieć?

Projekt gotowy – zalety i wady

Ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, którzy planują rozpocząć budowę domu, cieszą się projekty gotowe. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ takie podejście do sprawy niesie ze sobą wiele praktycznych korzyści. Jakich konkretnie? Chodzi głównie o oszczędność czasu. Po zdecydowaniu się na konkretny model domu, inwestorzy po prostu zamawiają przygotowane wcześniej opracowanie. Po zaksięgowaniu płatności zostaje ono wysłane na wskazany adres. Cała procedura trwa od 48 do 72 godzin. Na tym niezbędne do podjęcia działania się kończą.

Po drugie, trzeba także wspomnieć o bardzo atrakcyjnej cenie takich projektów. Choć wciąż trzeba liczyć się z wydatkami sięgającymi kilku tysięcy złotych, to i tak są one mniejsze niż w przypadku alternatywnych rozwiązań.

Po trzecie natomiast, warto podkreślić ogromną ilość różnorodnych propozycji przygotowanych przez biura projektowe oraz doświadczonych architektów. Sprawia to, że ciekawą propozycję będą w stanie znaleźć wszyscy nawet najbardziej wymagający klienci. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Kiedy zdecydować się na projekt indywidualny?

Zdarzają się jednak sytuacje, w których zaprezentowane w projektach gotowych domy nie do końca spełniają oczekiwania klientów. Oczywiście można wtedy zdecydować się na naniesienie drobnych zmian i ponowną adaptację opracowania. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, które czasami stawiają pod znakiem zapytania opłacalność całej inwestycji. Jeżeli zatem zależy nam na tym, aby nowy budynek był unikatowy pod każdym względem, trzeba zdecydować się na indywidualne podejście do sprawy.

Przy nawiązaniu współpracy z najlepszymi pracowniami architektoniczno-budowlanymi, takimi jak Pracownia Projektowa Bud-San Projekt, zyskuje się wiele korzyści, ponieważ można zadecydować o każdym aspekcie konstrukcji. Mowa tutaj przede wszystkim o dopasowaniu dostępnej przestrzeni użytkowej do swoich potrzeb. Określenie metrażu oraz rozmieszczenia konkretnych pomieszczeń przestaje być traktowane w kategoriach problemu.

Na tym jednak zalety się nie kończą. Inwestorzy mogą zadecydować również o materiałach użytych do budowy, zastosowanych technologiach termoizolacyjnych, a nawet o kolorze elewacji. Aby zweryfikować, czy wyobrażenia o budynku rzeczywiście mają ciekawe odzwierciedlenie w rzeczywistości, można poprosić architektów o przygotowanie wirtualnego modelu 3D. Dzięki temu inwestorzy otrzymują szansę obejrzenia domu pod każdym kątem bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów. Na projekt indywidualny domu trzeba będzie jednak czekać dłużej, niż na projekt gotowy.

Jako pracownia projektowa, Bud-San Projekt oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych obejmującą zarówno projekty indywidualne jak i typowe z katalogu. Firma zapewnia uzyskanie niezbędnych dokumentów związanych z projektem oraz budową. Każdy projekt poprzedzany jest indywidualnym spotkaniem z inwestorem, podczas którego pracownik Bud-San udziela bezpłatnego doradztwa oraz dokonuje wizji lokalnej. Oferta pracowni obejmuje projektowanie budynków mieszkalnych, usługowych, produkcyjnych oraz rolniczych.