Szamba, zbiorniki oczyszczalni ścieków oraz na inne nieczystości wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o wykonanie prawidłowej hydroizolacji. Dzięki niej szkodliwe substancje, charakterystyczne dla tego typu miejsc, nie przedostaną się na zewnątrz i nie będą powodem zatrucia wód gruntowych czy skażenia terenu. Sprawdź, jak więc wykonać hydroizolację zbiornika na nieczystości, która w stu procentach spełni swoją najważniejszą rolę.

Dobór materiałów

W pierwszej kolejności konieczne jest wybranie niezbędnych materiałów, które dzięki swej nienagannej jakości zagwarantują całemu przedsięwzięciu wysoki poziom skuteczności i szczelności. W razie problemów na etapie zakupu odpowiednich produktów, warto zasięgnąć opinii przedstawiciela firmy, która później zajmie się realizacją, np. doradców zatrudnionych w przedsiębiorstwie Polish Pavings Daniela Sojki. Oczywiście hydroizolację łatwiej jest wykonać na etapie budowy niż podczas remontu, niemniej jednak w trakcie renowacji również jest to możliwe.

Typ izolacji należy dobrać adekwatnie do warunków gruntowo-wodnych oraz głębokości posadowienia zbiornika. Izolacja przeciwwilgociowa najlepiej sprawdzi się w przypadku terenów przepuszczalnych. Izolacja przeciwwodna najczęściej stosowana jest natomiast w przypadku niekorzystnych warunków wodno-gruntowych. Duże znaczenie ma także odpowiednio wykonana izolacja wewnętrzna. Wybrany materiał powinien być w pełni odporny na działanie chemicznych roztworów agresywnych, aby warstwa ta nie utraciła swoich właściwości.

Hydroizolacja zbiornika

Hydroizolację zbiornika na nieczystości wykonuje się w kilku seriach. Wszystkie działania należy podejmować zgodnie z zaleceniami producenta. Preparat nakłada się na wewnętrzną powierzchnię ścian. Każdorazowo koniecznie trzeba poczekać, aż izolacja wyschnie i dopiero wówczas przeprowadzać kolejną aplikację. Warto także podkreślić w tym miejscy, iż każda aplikacja nie powinna stanowić warstwy grubszej niż 2 mm. Łączna grubość wszystkich warstw nie powinnaś zaś być cieńsza niż 3 mm.