Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich inwestorów. W dużej mierze wynika to z postępującym zmian klimatycznych, rozwoju technologicznego, lepszej izolacyjności termicznej budynków i większej przystępności cenowej tych urządzeń. Montaż pompy ciepła należy powierzyć doświadczonym specjalistom. Warto w tym celu nawiązać współpracę z firmą Instal-Serwis Łukasza Morozewicza. Dlaczego?

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to znakomita alternatywna dla tradycyjnego kotła grzewczego. To nowoczesne urządzenie wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (wody, powietrza, ziemi) i przekazuje ją do budynku. System ogrzewania pompy ciepła można podzielić na trzy elementy:

  • system źródła ciepła – pobiera energię cieplną ze środowiska,

  • pompa ciepła – zapewnia użyteczność ciepła odzyskanego z otoczenia,

  • system dystrybucji i przechowywania ciepła.

Pompa ciepła może służyć do ogrzewania  budynku i wody użytkowej oraz do chłodzenia obiektu. Na rynku dostępne są trzy rodzaje tych urządzeń – pompy gruntowe, wodne, powietrzne.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pompy ciepła?

Jak informuje specjalista z firmy Instal-Serwis Łukasza Morozewicza – montaż pompy ciepła w domu to spory wydatek, jednak jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Urządzenie jest źródłem zielonej, darmowej energii cieplnej, która w żaden sposób nie jest limitowana. Ponadto pompa ciepła działa bezobsługowo, co jest bardzo wygodne dla domowników. W sezonie grzewczym mieszkańcy nie muszą martwić się tym, że trzeba dorzucić opału do pieca czy wyczyścić kocioł z nadmiaru popiołu. Odchodzi również problem z organizacją miejsca potrzebnego do magazynowania paliwa. Pompa ciepła zajmuje niewielką przestrzeń i można postawić ją w dowolnym pomieszczeniu w domu. W dodatku urządzenie to nie emituje żadnych spalin. Jest przyjazne dla środowiska naturalnego i ekologiczne. Może służyć domownikom bezawaryjnie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Dlaczego warto powierzyć montaż pompy ciepła firmie Instal-Serwis Łukasza Morozewicza?

Firma Instal-Serwis Łukasza Morozewicza może pochwalić się dużym doświadczeniem w branży instalacyjnej. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy dokładają wszelkich starań, by tworzone przez nich systemy grzewcze cechowały się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Fachowcy z Instal-Serwis Łukasza Morozewicza montują pompy ciepła każdego rodzaju. Dbają o to, by instalacja była solidna, co gwarantuje jej długą żywotność. Pracownicy przedsiębiorstwa dużą uwagę przykładają również do estetyki montażu. Ułatwia to późniejszy serwis urządzenia. Priorytetem firmy jest zadowolenie klienta. Właśnie z tego powodu zaufało jej tak wielu inwestorów.