Instalacje grzewcze i wodno-kanalizacyjne są najważniejszą sprawą przy budowie domu. Muszą być przeprowadzone z największą precyzją, żeby w budynku było ciepło, a woda płynęła w rurach bez problemów. Najważniejsze są więc materiały do montażu instalacji oraz urządzenia, za których pośrednictwem zapewnimy sobie dopływ i odpływ wody oraz odpowiednią temperaturę w domu. Do montażu instalacji musimy znaleźć specjalistyczną firmę, która perfekcyjnie wykona montaż.

Ogrzewanie budynku.

Ogrzewanie w budynku, które wykona dla nas firma Tgis-Instalacje, jest niezwykle istne, gdyż musi zapewnić odpowiednią temperaturę oraz niskie koszty eksploatacyjne decyzja co do wyboru urządzeń nie jest taka prosta. Co ważne, musimy ją podjąć na etapie budowy domu, możemy mieć ogrzewanie podłogowe lub centralne. Dobrze zastanówmy się nad systemem grzewczym, ponieważ po montażu instalacji grzewczej, nieprędko wymienimy ogrzewanie na inne. Wiązałoby się to z wysokimi kosztami. Zanim podejmiemy decyzję o metodzie ogrzewania domu, zasięgnijmy opinii specjalistów.

Ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia równomierne ogrzanie domu. Komfortem jest ciepła podłoga. Szczególnie korzystne rozwiązanie przy małych dzieciach, które najczęściej biegają na boso. Przy ogrzewaniu podłogowym zalecane jest położenie płytek na podłodze, bo dobrze będzie przenikać ciepło. Inną zaletą tego typu ogrzewania, jest brak grzejników na ścianach. To najlepsze rozwiązanie przy aranżacji wnętrz. Brak grzejników z kolei jest na plus dla alergików i astmatyków, gdyż nie ma kurzu w domu. W domu jest odpowiednia wilgotność powietrza.

Centralne ogrzewanie.

Ogrzewanie centralne znamy doskonale, bo jest od wielu lat montowane w mieszkaniach spółdzielczych. Ciepło jest wytwarzane w jednym miejscu. Dzięki specjalnej instalacji jest pobierane ze źródła i rozprowadzane po całym budynku. Z jednego kotła ciepło dostaje się do grzejników, które ogrzewają pomieszczenia. Wytwarzane jest poprzez spalanie paliwa, nośnikiem jest woda. Do instalacji centralnego ogrzewania wykorzystywane są kotły elektryczne i gazowe oraz kotły na paliwa płynne lub stałe. Aby mogło być rozprowadzane ciepło po całym domu, musi być sprawna sieć przewodów. Ogrzana woda biegnie rurami i dociera właśnie do grzejników stalowych lub aluminiowych.

Pompy ciepła.

Pompy ciepła pobierają ciepło z naturalnych źródeł energii, a następnie ogrzewają powietrze w domach i wodę w instalacjach hydraulicznych. Pompy ciepła są prozdrowotne i ekologiczne, ponieważ uwalniają nas od zadymionego powietrza (smogu oraz popiołu z materiału opałowego). Pompy ciepła są niezwykle opłacalne w eksploatacji. Nie wykorzystują paliwa, bo ciepło pobierają z wody i powietrza, więc są energooszczędne. Głównie z tego powodu cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów budynków. Pompy ciepła są także niezawodne, bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane.