Izolacja pianą PUR ma wiele zalet obejmujących m.in. znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania oraz zapewnienia odpowiedniej klimatyzacji w danym obiekcie (nawet o połowę), jak również wielofunkcyjność w postaci nie tylko doskonałej izolacji termicznej, ale także akustycznej, wodnej oraz izolacji od wiatru. Zastosowanie izolacji pianą PUR wiąże się także z szerokim wachlarzem zastosowań oraz dostępnych metod.
Natryskowa pianka PUR – skuteczna metoda izolacji budynków użyteczności publicznej oraz hal przemysłowych
Jeśli chodzi o izolację budynków użyteczności publicznej oraz hal przemysłowych za pomocą pianki PUR, to najczęściej stosowaną tu metodą jest technika natryskowa. Metoda ta sprawdza się w przypadku różnego rodzaju materiałów takich jak m.in. drewno, stal czy beton. Natrysk pianą PUR dzielimy także na zewnętrzny oraz wewnętrzny, a każdy z tych sposobów stosuje się w zależności od potrzeb danego obiektu. Dzięki tej metodzie uzyskamy doskonałe uszczelnienie poddasza i dachu, a także przegród budowlanych i innych elementów budynku obejmujących fundamenty, ściany i płyty fundamentowe, a także ściany, rury, komory chłodnicze czy zbiorniki.
Dzięki natryskowi pianą PUR możemy zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy w kontekście eksploatacji obiektu, a także uzyskać efekt mikrowentylacji oraz świetnej izolacji akustycznej. Wysokiej jakości usługi związane z wykonywaniem izolacji pianką PUR w różnego rodzaju obiektach budowlanych znajdą Państwo w ofercie firmy Termil Izolacje Natryskowe z Wieliszewa, która specjalizuje się w termoizolacjach pianą dla budynków o różnym przeznaczeniu (w tym domów i mieszkań, poddaszy i dachów płaskich, obiektów rolniczych, fundamentów oraz budynków przemysłowych). Dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom oraz odpowiednim narzędziom, firma może zapewnić rzetelne wykonanie izolacji dla swoich Klientów. Izolacje te pozwalają zminimalizować koszty związane z ogrzewaniem budynku poprzez eliminację ucieczki ciepła na zewnątrz oraz ograniczenie napływu temperatury do wnętrza budynku w okresie letnim.
Izolacja zamkniętokomórkową pianką PUR w przechowalni warzyw i owoców i w kurnikach
Jeśli mowa o wykonywaniu izolacji pianą PUR w przechowalniach warzyw i owoców, to tutaj polecaną metodą jest zastosowanie zamkniętokomórkowej piany PUR, która posiada bardzo dużą gęstość wynoszącą ponad 40 kg/m3, jak również ogromną wytrzymałość na ściskanie. Dzięki wykorzystaniu tej techniki w przypadku komór chłodniczych w przechowalni warzyw i owoców uzyskamy doskonałe, niezwykle szczelne i trwałe zabezpieczenie przed przemarzaniem. Rozwiązanie to można zastosować zarówno do ścian, jak i stropów oraz posadzki.
Izolacja zamkniętokomórkową pianką PUR świetnie sprawdza się także w przypadku zabezpieczania kurników nie tylko przed stratami energetycznymi (do 40%). Dzięki tej metodzie możemy w skuteczny sposób zatrzymać nieprzyjemne zapachy i gazami unoszące się w powietrzu, a także uniknąć mostków termicznych czy wchłaniania się drobnoustrojów czy brudu, a także sytuacji, w której gryzonie lub zwierzęta futerkowe zakładałyby swoje gniazda.