Klimatyzator to urządzenie, które coraz częściej możemy spotkać nie tylko w sklepach i biurach, ale także w domach czy mieszkaniach. Doskonale sprawdza się w upalne dni, dając przyjemne uczucie chłodu. Nowoczesne klimatyzatory oprócz obniżania temperatury, mają też funkcję ogrzewania, dzięki czemu mogą być używane w innych porach roku, gdy na dworze robi się zimno. Sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych oferuje firma Klim-El z Kotlina.

Z jakich elementów składa się klimatyzator?

Klimatyzator składa się z kilku podstawowych elementów, takich jak:

  • jednostka wewnętrzna – z reguły umieszcza się w niej parownik i wentylator, pierwszy element służy do odprowadzania ciepła z pomieszczenia, może też pełnić funkcję osuszania powietrza, natomiast wentylator ma za zadanie chłodzić silnik klimatyzacji,
  • miedziane rury -  to w nich krąży czynnik chłodniczy, który przenosi ciepło z jednostki wewnętrznej do agregatu zewnętrznego,
  • jednostka zewnętrzna – znajduje się w niej skraplacz (wymiennik ciepła), sprężarka (dzięki niej czynnik chłodzący krąży między rurkami i przewodami), zawór rozprężny, który odpowiada za wydajność chłodzenia oraz drugi wentylator powietrza,
  • czynnik chłodzący – uczestniczy w wymianie ciepła w urządzeniu chłodniczym.

Klimatyzatory renomowanych marek oferuje firma Klim-El. Jej oferta obejmuje także: montaż i serwis klimatyzacji, przeglądy klimatyzacji, dezynfekcję klimatyzacji, a także jej czyszczenie oraz naprawę.

Jak dobrać moc klimatyzacji do pomieszczenia?

W pierwszej kolejności należy określić powierzchnię danego pomieszczenia. Otrzymaną wielkość mnożymy przez sto i otrzymujemy potrzebną moc chłodniczą klimatyzatora. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie w perfekcyjny sposób dobrane do danego miejsca, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, a niewątpliwie takim jest firma Klim-El specjalizująca się w sprzedaży i montażu klimatyzacji. Tak o jej usługach mówi jeden z pracujących tam ekspertów:

„Oferujemy sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących marek w cenach dopasowanych do potrzeb Klienta. Zajmujemy się dostawą, montażem i uruchamianiem wszelkich klimatyzatorów. Nasi specjaliści służą fachowym wsparciem w doborze odpowiedniego urządzenia”.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Klim-El?

Klim-El to doświadczona firma działająca na terenie Wielkopolski. Jej kadrę tworzą profesjonaliści, którzy nie tylko oferują sprzęt najwyższej jakości, ale także wiedzą jak sprawnie przeprowadzić montaż klimatyzacji. Dodatkowo wykonują okresowe przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, które wpływają na żywotność i efektywność urządzeń. Klim-El to rzetelna, profesjonalna i solidna firma!