Firmy w swoich siedzibach przechowują nie tylko poufne dokumenty, ale również sprzęt elektroniczny nierzadko o znacznej wartości. Z tego względu bywają obiektami wybieranymi przez włamywaczy. Przed takim zagrożeniem można jednak zabezpieczyć budynek, montując dodatkowe systemy elektronicznego nadzoru. W jaki sposób działają i komu powinniśmy zlecić ich zainstalowanie w naszej firmie?

Właściwy montaż systemu alarmowego w budynku

Podstawowym elementem ochrony budynku jest alarm. Taki system to przeważnie wieloskładnikowy układ, w którym główną funkcję spełniają czujniki rozmieszczone w kluczowych miejscach obiektu. Są one w stanie zarejestrować np. ruch w wyznaczonym obszarze, co z kolei przekłada się na uruchomienie sygnału dźwiękowego. Najczęściej wystarczy to do spłoszenia włamywacza. System alarmowy może być jednak wyposażony w procedurę informowania o zagrożeniu np. agencji ochraniającej siedzibę firmy.

Montaż takiego układu nie należy do łatwych zadań. Wynika to nie tylko z zaawansowania systemu alarmowego, ale również konieczności zainstalowania go w taki sposób, by jego celowe uszkodzenie było niemożliwe. Z tego względu usługi w zakresie przygotowania alarmu w budynku firmowym dobrze jest zlecić specjalistom z firmy elektroinstalatorskiej Systemko. System zostanie dopasowany do oczekiwań właściciela obiektu, chroniąc go tym samym przed włamaniami oraz kradzieżą cennego sprzętu elektronicznego bądź poufnych dokumentów. Jakie jeszcze zabezpieczenia można wprowadzić w siedzibie firmy?

Dodatkowe systemy elektroniczne zabezpieczające obiekt

Oprócz alarmu budynek firmowy warto wyposażyć również w monitoring. System telewizji przemysłowej daje możliwość rejestrowania obrazu na wybranym obszarze. Może on działać zarówno w dzień, jak i w nocy. W ten sposób w przypadku włamania osoby niepowołane znajdujące się na terenie prywatnej posesji bądź we wnętrzu siedziby firmy zostaną nagrane, co ułatwi ich identyfikację. Monitoring wizyjny to kolejny z elektronicznych systemów zabezpieczających, jakie dobrze jest zamontować w firmowym budynku.

Zadbajmy również o bezpieczeństwo własne i naszych pracowników w zakresie udzielania dostępu do posesji osobom nieznanym. Wiele firm prowadzi swoją działalność w siedzibie, do której zapraszani są klienci i kontrahenci. W ich rozpoznaniu pomoże wideodomofon. Dzięki niemu furtka lub brama zostanie otwarta tylko w przypadku, gdy osoba chcąca dostać się na teren prywatny nie będzie w ocenie właściciela firmy lub pracownika stanowić zagrożenia. Najlepszym wyjściem w zakresie zabezpieczenia siedziby firmy jest połączenie wszystkich opisanych systemów. Kompleksowa ochrona tego typu pozwoli skutecznie zapobiec nie tylko włamaniom, ale nawet samym ich próbom.

Oferta firmy Systemko

Firma Systemko specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Oferuje usługi w zakresie instalacji elektrycznych, teletechnicznych i bezpieczeństwa. Wśród realizacji firmy znajdują się sieci elektroenergetyczne, systemy ochrony pożarowej, monitoring, wideodomofony, instalacje łączności, prezentacje audiowizualne oraz instalacje fotowoltaiczne. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i zrealizowane inwestycje na różnych obiektach, takich jak budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej, hale przemysłowe czy biurowce.