Wykonanie wylewki nie jest prostą rzeczą. Aby praca została wykonana sprawnie i solidnie, potrzeba odpowiedniego sprzętu, umiejętności i przygotowania. Kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie podłoża. Sposób wykonania wylewki będzie się różnił w zależności od rodzaju powierzchni. Inaczej praca zostanie wykonana w przypadku garażu i podjazdu do domu jednorodzinnego, a inaczej w przypadku mieszkania w bloku.

Jak przygotować powierzchnię pod wylewkę?

Przygotowując powierzchnię pod wylewkę, należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie ona nam służyć przez długie lata. Przede wszystkim, podstawowym błędem jest wylewanie posadzki cementowej na grunt, który stanowi naturalne podłoże. Przygotowując się do wykonania podjazdu oraz garażu, trzeba mieć świadomość, iż jest to niewielkie podłoże, które musi wytrzymać spore obciążenie miejscowe. Niewielka powierzchnia pozwala nam na wykonanie zaprawy z mieszanki gruzu, betonu i piasku. Na tak wyrównaną powierzchnię można wylać posadzkę cementową. Chcąc wykonać posadzkę domu jednorodzinnego, trzeba zwrócić uwagę na typ jego budowy. Na przykład, jeśli dom posiada podpiwniczenie, podwyższony może być poziom wilgoci, który negatywnie będzie wpływać na wylewkę. Podkład pod posadzkę powinien odpowiednio izolować podłogę. Uzyskać to można za pomocą mieszanki gruzu i mokrej zaprawy. Przed ostatecznymi pracami, powierzchnię taką należy jeszcze odpowiednio wyrównać. Jeśli jednak dom nie posiada podpiwniczenia, stosowane są cienkowarstwowe wylewki cementowe. To samo dotyczy wszelkich wylewek na piętrze.

Co to jest Mixokret?

Najlepszym sposobem wykonania posadzki, jest wylewka tzw. Mixokretem. Jest to urządzenie wykorzystywane przy wszelkiego rodzaju budowach, ze względu na szybkie tempo wykonywanych prac oraz ich koszt. Firmą korzystającą z tego typu sprzętu, jest Mat- Rob Wylewki Maszynowe. Jest to firma z miejscowości Kalety, wykonująca między innymi wylewki za pomocą powyższego urządzenia. Mixokret jest wyposażony w podajnik, który transportuje odpowiednie ilości cementu, piasku, wody, plastyfikatorów i włókien polipropylenowych, do komory mieszającej. Po ich dokładnym wymieszaniu, pompa ciśnieniowa dostarcza mieszankę do węży, które prowadzą do powierzchni, na których ma być ona wylana. Agregaty posiadają silnik diesla, dzięki czemu mogą one być wykorzystywane w miejscach bez dostępu do prądu. Wydajność agregatu wynosić może nawet do 5 metrów sześciennych na godzinę. Zastosowanie tego narzędzia jest wszechstronne i pozwala na szybką i stosunkowo niedrogą realizację zleceń.