Przy tworzeniu kabin prysznicowych lub innego rodzaju zabudów sanitarnych w miejscach takich jak baseny czy siłownie ważne jest, by wszystkie elementy wyposażenia były spójne z przyjętą aranżacją wnętrz. Spore możliwości w zakresie dopasowania do konkretnego wystroju dają ścianki działowe z materiału syntetycznego HPL. Dowiedz się, w jaki sposób można je wykończyć według indywidualnych preferencji!

W jakich wersjach kolorystycznych dostępne są ścianki HPL?

Wodoodporne tworzywo warstwowe można z powodzeniem zabarwić, wykorzystując do tego celu kolory z palety RAL. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie będą w tym wypadku dostępne. Jest to uzależnione od charakterystyki odcieni i możliwości danego zakładu produkcyjnego, który przygotowuje płyty ze wspomnianego materiału. Oprócz typowych szarości, bieli i beżu, do niestandardowych wariantów w tym zakresie zalicza się m.in. ścianki działowe czerwone, niebieskie, żółte czy zielone. Istnieje zatem możliwość dopasowania ich do większości aranżacji.

Dodatkową usługą świadczoną przez producentów wyrobów z HPL jest wykonanie poszczególnych elementów kompletnych zabudów w różnych kolorach – wybranych przez klienta. Mowa przede wszystkim o okuciach, które również oferowane są w przeważnie kilkunastu barwach. W taki sposób konfigurowane są ścianki działowe na zamówienie z firmy Sanipol. To sprawdzony producent kabin i nie tylko ze wspomnianego tworzywa warstwowego HPL.

Dodatkowe możliwości personalizacji ścianek z HPL

Na powierzchni opisywanych elementów kabin sanitarnych czy szafek może z powodzeniem znaleźć się np. logotyp wskazany przez zamawiającego. Co więcej, oprócz standardowych i nietuzinkowych wersji kolorystycznych, takie płyty wykańczane są również za pomocą drukowanych grafik przedstawiających rozmaite materiały wykorzystywane głównie w branży budowlanej: metal, kamień czy drewno. Dzięki temu mogą imitować części wyposażenia wnętrz wykonane np. z naturalnych surowców.

Interesującym pomysłem jest ponadto zmiana faktury drzwi czy ścianek działowych z HPL. Pod tym względem klient jest w stanie dopasować zamawiany element do swoich potrzeb oraz preferencji, wybierając pomiędzy powierzchnią gładką, ale też ziarnistą, a nawet prążkowaną. Wszystko to sprawia, że możliwości wykończenia płyt ze wspomnianego tworzywa termoutwardzalnego są szerokie, co jest ich niewątpliwym atutem – w połączeniu z przystępną, atrakcyjną ceną, a także bardzo dużą wytrzymałością i sporą żywotnością nawet przy intensywnej eksploatacji w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza.