Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z budowaniem domu lub dzieleniem i wyznaczaniem nowych granic działki, to na pewno spotkałeś się z czynnościami, jakie wykonuje geodeta. Jest to zawód, bez którego nie moglibyśmy wznosić nowych obiektów i sprzedawać różnych nieruchomości. Sprawdź, jakie jeszcze funkcje pełni specjalista z GeoGT i kiedy możesz skorzystać z jego oferty.

Jakie zadania należą do geodety?

Jeśli planujesz budowę domu, na pewno potrzebowałeś pomocy geodety, który będzie w stanie określić całokształt ziemi, na której stanie obiekt. Jego praca polega głównie na:

  • wykonaniu pomiarów inwentaryzacyjnych;

  • sporządzaniu raportu z wszystkimi ważnymi parametrami;

  • stworzenie projektu zarówno pojedynczych budynków, jak i dróg, budowli przemysłowych, kolei i mostów;

  • wyznaczanie punktów geodezyjnych.

Jak zapewne nie raz spotkałeś się ze specjalistą, który na środku chodnika lub drogi dokonywał pomiarów. Zapewne dlatego, że w przyszłości miałby powstać w tym mijescu lub w niedalekiej odległości nowy obiekt.

GeoGT podejmuje również współpracę z osobami prywatnymi, a nie tylko z firmami. Przygotowuje dla nich mapy, głównie do celów prywatnych. Jest w stanie przeprowadzić pomiary do rozgraniczenia lub scalenia nieruchomości oraz do ponownego przywrócenia punktów granicznych działki.

Nasi klienci mogą liczyć na nas również w doradztwie podczas załatwiania różnych formalności z urzędami i składaniu kompletnych dokumentów geodezyjnych

– mówi specjalista.

Odbieranie budynku z geodetą

Specjalista ten jest potrzebny nie tylko przed rozpoczęciem plac budowlanych, ale również po ich zakończeniu, aby stwierdzić poprawność rzeczywistego, wykonanego projektu z planem, który został sporządzony przed kilkoma miesiącami lub latami.

Jeśli powstały dom jest przeznaczony do celów sprzedaży czy wynajmu, trzeba przedstawić fachowcy charakterystykę energetyczną, gdzie określone są wszystkie źródła energii i w jakiej ilości jest ona zużywana na poszczególne instalacje.