Głównym wyróżnikiem betonu jamistego, którego określa się także jako: porowaty, drenażowy lub wodoprzepuszczalny, jest specjalna struktura z pustkami powietrza. Ten rodzaj surowca wykorzystywany jest np. do budowy nawierzchni w miastach czy ścieżek ogrodowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakimi parametrami się wyróżnia.

Jakimi cechami wyróżnia się beton jamisty?

Beton jamisty charakteryzuje się tym, że jest wytrzymały mechanicznie, trwały i gęsty. Inną jego cechą jest mrozoodporność. Istnieje wiele korzyści z zastosowania tego materiału. Wykorzystanie go wiąże się ze zwiększeniem retencji wody, skróceniem czasu budowy i łatwością układania. Firma Soltrade specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości betonu jamistego. Oferowane kruszywo ma charakterystyczną strukturę. Warto dodać, że nie wibruje się go, a wałuje. W ten sposób beton może zachować pory powietrza. 

Poznaj dokładne zastosowanie betonu jamistego

Ten materiał wykorzystywany jest w budowach, zamiast zagęszczonego kruszywa. Sprawdza się podczas tworzenia infrastruktury miejskiej. Beton jamisty znajduje swoje zastosowanie na placach zabawach i trawnikach. Dzięki niemu możliwe jest odprowadzanie wody z obiektów sportowych np. boisk i kortów tenisowych. Jego zaletą jest to, że zapobiega powstawaniu kałuż. To wynika z tego, że ma zdolność do zwiększonej retencji. Wykorzystanie betonu jamistego zmniejsza ryzyko powodzi. Ten surowiec przyczynia się do optymalnego odprowadzania wody z dużych powierzchni użytkowych. Najlepiej kupić go od sprawdzonej i zaufanej betoniarni.