Posadzki wylewane to sposób na szybkie wykończenie podłóg nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także miejscach użyteczności publicznej, halach produkcyjnych, magazynach. Z firmą G-Floors możesz mieć pewność, że zostanie ona przygotowana pod sposób użytkowania, spodziewane obciążenia i warunki eksploatacji, co zapewni ich trwałość na lata. Czy posadzki cementowe sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym?

Rodzaje posadzek betonowych

Posadzka cementowa produkowana jest w wielu rodzajach, może być nakładana ręcznie i mechanicznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu, tzw. mixokretu. Jak dowiedzieliśmy się w firmie specjalizującej się w produkcji wylewek betonowych G-Floors Klaudii Garstki, kluczowe podczas ich wykonywania jest dokładne wypoziomowanie powierzchni przy użyciu laserowych urządzeń pomiarowych, rozplanowanie dylatacji, a także dokładne pokrycie masą podłoża unikając poduszek powietrznych, które mogłyby doprowadzić w przyszłości do mało estetycznych pęknięć i uszkodzeń posadzki. Do jednych z najczęściej wykonywanych posadzek zaliczyć można zarówno tzw. chudy beton oraz posadzki jastrychowe, zacierane mechaniczne, cementowe, betonowe impregnowane, jak i podłogi z mikrocementu.

Posadzka z cementu pod ogrzewanie podłogowe

Wspomniana firma G-Floors ma doświadczenie w wykonywaniu różnego rodzaju posadzek i wylewek betonowych w domach, mieszkaniach, szkołach i halach, a także specjalistycznego zastosowania, jak np. podłogi pod ogrzewanie podłogowe. Rurki instalacji ogrzewania są układane na warstwie styropianu, a następnie zalewane podkładem podłogowym charakteryzującym się przewodnością cieplną i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.  Idealnie sprawdzi się wylewka cementowa, która, w porównaniu z np. posadzką anhydrytową, charakteryzuje się większą wytrzymałością. Dodatkowo tego typu posadzki są wielce odporne na ścieranie i pękanie, dlatego zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie.