Decyzja o zakupie domu czy mieszkania to jedna z najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych decyzji w życiu każdego człowieka. Warto zatem upewnić się, że inwestycja jest bezpieczna i wartościowa. Właśnie z myślą o inwestorach, którzy potrzebują wsparcia doświadczonego fachowca od projektowania i kierowania robotami budowlanymi, powstała firma TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA. Jej założyciel pełni rolę kierownika budowy lub inspektora nadzoru w trakcie realizacji projektów, takich jak budynki jedno i wielorodzinne, obiekty użyteczności publicznej czy też usługowe. Ponadto firma oferuje usługę audytu odbiorowego, przeznaczoną dla osób kupujących dom lub mieszkanie.

Co to jest audyt odbiorowy?

Audyt odbiorowy to kompleksowe badanie stanu technicznego budynku, mające na celu sprawdzenie jakości wykonania prac budowlanych oraz zgodności z projektem. Proces ten obejmuje ocenę efektywności energetycznej, jakości materiałów oraz wykonania poszczególnych elementów konstrukcji. Dzięki audytowi odbiorowemu można uniknąć wielu problemów związanych z ewentualnymi wadami ukrytymi oraz uzyskać pewność, że inwestycja jest wartościowa.

W ramach audytu odbiorowego, specjalista TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA dokładnie sprawdza stan techniczny budynku, oceniając m.in. jakość fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej, dachu oraz instalacji elektrycznych, wodno kanalizacyjnych i grzewczych. Ponadto analizują zgodność wykonanych prac z projektem oraz przepisami prawa budowlanego.

Co podlega ocenie inspektora?

Ocena efektywności energetycznej to kolejny istotny element audytu odbiorowego. W jej ramach sprawdza się, czy budynek spełnia wymagania dotyczące energooszczędności oraz czy zastosowane materiały izolacyjne są odpowiedniej jakości. Dzięki temu inwestor może być pewien, że zakupiony dom czy mieszkanie będzie ekonomiczne w utrzymaniu oraz przyjazne dla środowiska.

Jakość materiałów i wykonania to aspekty, które mają bezpośredni wpływ na trwałość i funkcjonalność budynku. W ramach audytu odbiorowego ekspert TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA dokładnie sprawdza jakość użytych materiałów oraz jakość wykonania poszczególnych elementów konstrukcji. Dzięki temu kupujący może uniknąć problemów związanych z ewentualnymi wadami ukrytymi oraz uzyskać pewność, że inwestycja jest wartościowa.

Audyt odbiorowy to więc usługa, która daje inwestorowi pewność co do jakości wykonania inwestycji oraz zgodności z projektem i przepisami prawa budowlanego. Dzięki współpracy z TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA kupujący może być pewien, że zakupiony dom czy mieszkanie będzie trwałe, funkcjonalne i ekonomiczne w utrzymaniu. Warto zatem skorzystać z usług doświadczonego fachowca, który pomoże uniknąć problemów związanych z ewentualnymi wadami ukrytymi oraz zagwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję z zakupu nieruchomości.