Wykonując wykończenie wnętrz między innymi domu od stanu surowego, zamkniętego do stanu użytkowego, należy przejść przez takie etapy, jak gruntowanie i tynkowanie ścian, a następnie ich malowanie. Ostatnie działanie, jest niestety wielokrotnie bardzo czasochłonne, ponieważ wymaga idealnej precyzji, czy odpowiedniej grubości warstwy nakładanej na powierzchnię. Dzisiaj, aby zminimalizować różnego rodzaju wykończeniowe niedociągnięcia, najlepsze firmy budowlane stosują metodę malowania natryskowego.

Metoda malowania natryskowego – działanie

Metoda malowania natryskowego opiera się przede wszystkim o stosowanie specjalnego agregatu hydrodynamicznego, których rodzajów na rynku jest coraz więcej, a technologia ta jest stale unowocześniana. To właśnie dzięki temu urządzeniowi drobinki farby, są wyrzucane pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu nie tylko lepiej przywierają one do ścian, ale także pozwalają tworzyć równomierną warstwę o odpowiedniej grubości. Samo wykorzystanie agregatu, jest zaś stosunkowo łatwe w obsłudze, co nie oznacza tego, że nie wymaga dużego skupienia oraz znacznej wiedzy w dziedzinie remontowej. Malowanie natryskowe na własną rękę, nie będzie zatem tak skuteczne, jak przy współpracy ze specjalistami tworzącymi ekipę remontową ROM-BUD Przemysława Ruberta. Takie firmy są zatem w stanie szybko wykonać dane pracę, zachowując najwyższy poziom jakości.

Zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe przede wszystkim pozwala uzyskiwać gładką, równomiernie pomalowaną powierzchnię, idealnie kryjąc zarówno tynki, jak i tapety, czy nawet drewno oraz metale. Olbrzymią zaletą inwestycyjną, jest zaś to, że metoda ta pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności inwestycyjnych. Średni czas pokrywania farbą ściany to cztery metry kwadratowe na minutę! Realizacja zlecenia dotyczącego wykończenia całego domu jednorodzinnego, może być nawet skrócona w porównaniu z klasyczną techniką o kilkanaście godzin. Sprzyja to szybszemu oddawaniu obiektów pod użytek, a także generowaniu wspomnianych niższych kosztów wykonawstwa. Szukając firmę remontową, warto zatem zwracać uwagę, czy specjalizuje się w malowaniu natryskowym.

Farby do malowania natryskowego

Jeśli chodzi o farby do malowania natryskowego, należy wiedzieć, że są one specjalnie przygotowywane. Istotne jest dodanie do nich bowiem rozcieńczalnika tak, aby uzyskać odpowiednią gęstość oraz lepkość zabarwionej substancji. Jest to ważne zarówno dla prawidłowego użytkowania pistoletu natryskowego, jak i też dla jakości malowania. Specjaliści wykonujący remonty metodą malowania natryskowego, wykorzystują dlatego specjalne urządzenia zwane lepkościomierzem. Inne wartości muszą być uzyskane dla farb akrylowych, a inne dla emulsyjnych, poliuretanowych, czy tych modyfikowanych na oleju naturalnym.