Zależy Ci, by panele podłogowe w Twoim domu mogły być idealnie ułożone, a płytki ceramiczne w łazience czy kuchni nie pękały? Aby tak było, wylewka podłogowa, stanowiąca podkład pod przyszłą posadzkę, musi być prawidłowo przygotowana. Na jakości wylewek wykonanych przez MK Posadzki na pewno się nie zawiedziesz. Jakie są zalety wylewek maszynowych?

Co decyduje o jakości wylewek podłogowych?

Trwałość otrzymanego podkładu pod przyszłą podłogę zależy w głównej mierze od prawidłowego dobrania poszczególnych składników mieszanki i ich jakości, ale także staranności wykonania zgodnej ze sztuką budowlaną. Aby powierzchnia nie uległa spękaniu, odparowywanie wody nie może być zbyt szybkie. Zwłaszcza w gorące letnie dni świeżo wylany beton powinien być regularnie zraszany i dodatkowo przykryty folią budowlaną. Do mieszanek często dodawane są również plastyfikatory poprawiające ich elastyczność i włókna polipropylenowe, które zwiększają odporność na czynniki atmosferyczne.

Główne zalety wylewek maszynowych

Wylewki maszynowe wykonywane są przy użyciu miksokreta, czyli urządzenia składającego się z podajnika, komory mieszającej, sprężarki ciśnieniowej i węża dostarczającego gotową mieszankę. Maszyny te wyposażone są także w silnik spalinowy lub elektryczny zasilany agregatem prądotwórczym. Wylewki maszynowe posiadają wiele istotnych zalet. Przede wszystkim zastosowanie miksokreta znacznie skraca czas wykonania pracy, a mieszanka zawiera mniej wody, dzięki czemu proces wiązania betonu jest krótszy. Wylewka maszynowa ma równą powierzchnię i jest trwalsza od otrzymywanej metodą tradycyjną. Zastosowanie miksokreta umożliwia ponadto wprowadzenie do mieszanki plastyfikatorów oraz włókien polipropylenowych.

MK Posadzki – zakres usług

Firma MK Posadzki z siedzibą w Stroniu Śląskim istnieje na rynku budowlanym od 2009 roku. Pracownicy MK Posadzki zdobywali doświadczenie, realizując zlecenia w Polsce, Niemczech, Czechach i Danii. Swoje usługi firma oferuje klientom z województw opolskiego i dolnośląskiego. Przygotowuje posadzki z materiału własnego lub powierzonego przez inwestora. Wykonuje prace przygotowawcze, układając folię izolacyjną i warstwę ocieplającą oraz zbrojenie siatką stalową lub z włókien polipropylenowych. Przyjmuje zlecenia od klientów indywidualnych i przedsiębiorców realizujących duże inwestycje tj. budynki wielorodzinne, hotele, magazyny i hale produkcyjne. MK Posadzki wszelkie prace wykonuje ze szczególną starannością, gwarantując swoim kontrahentom najwyższą jakość i terminowość realizacji każdego zlecenia.