Masz już dość sierpniowych upałów? Wysoka temperatura w domu nie pozwala Ci wypocząć w nocy, a w ciągu dnia trudno Ci się skoncentrować na pracy? Może warto pomyśleć o montażu klimatyzacji? Obecnie nie jest to szczególnie drogie rozwiązanie, a jakże poprawia komfort życia! Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicy, skorzystaj z oferty firmy MDM KLIMA. Doświadczeni specjaliści doradzą Ci wybór klimatyzatora i zajmą się jego montażem. A wszystko to w konkurencyjnej cenie!

Klimatyzacja split czy multi split?

Duża część prywatnych inwestorów ma dylemat, czy wybrać klimatyzację typu split czy multi split. Jaka jest między nimi różnica? Otóż ta pierwsza obsługuje tylko jedno pomieszczenie. Składa się z jednostki zewnętrznej, do której podłączona jest jednostka wewnętrzna. Klimatyzacja typu split jest łatwa w montażu, a co ważne, by ją podłączyć, nie trzeba kuć dużych otworów w ścianach. Ponadto klimatyzacja split pracuje cicho, jest wydajna i nie pobiera dużej ilości energii elektrycznej. Specjaliści z firmy MDM KLIMA polecają ten typ klimatyzacji do mieszkań, apartamentów i do chłodzenia wybranego pomieszczenia w domu.

Klimatyzacja multi split jest bardziej zaawansowana. Tu do jednej jednostki zewnętrznej można przyłączyć kilka jednostek wewnętrznych, co pozwala na jednoczesne chłodzenie kilku wnętrz. Montaż klimatyzacji multi split wymaga większego zaangażowania i doświadczenia ze strony instalatorów. Decydując się na skorzystanie z usług firmy MDM KLIMA, zyskujesz gwarancję wzorowo przeprowadzonego montażu oraz bezawaryjnej pracy instalacji klimatyzacyjnej.

Jak dobrać moc klimatyzatora do powierzchni pomieszczenia?

Ogólna zasada mówi, że na każdy metr kwadratowy powinno przypadać 0,1 kW mocy chłodniczej, jednak przy wyborze parametrów technicznych klimatyzatora trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki, takie jak chociażby liczba okien w pomieszczeniu oraz ich ekspozycja wedle stron świata. Najlepiej więc zdać się na fachowe doradztwo specjalistów z firmy MDM KLIMA.

Współpracuje ona z renomowanymi producentami klimatyzatorów domowych i jest w stanie dopasować sprzęt do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że nowoczesne klimatyzatory posiadają więcej funkcji niż tylko chłodzenie. Mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła w czasie zimy, oczyszczać i nawilżać powietrze oraz współpracować z instalacją wentylacyjną. Wszystko to wpłynie na poprawę jakości życia Twojej rodziny. Nie zapomnij także o regularnym serwisie klimatyzacji, co zapewni jej sprawność na lata. Konserwację omawianej instalacji również możesz powierzyć firmie MDM KLIMA. To eksperci w swoim fachu!