Jak sama nazwa wskazuje, bezwykopowa renowacja kanalizacji to metoda nieinwazyjna, która pozwala na odrestaurowanie instalacji bez jej odkrywania. Żeby ją przeprowadzić, konieczne jest jednak odpowiednie wyposażenie. Kto zajmuje się tego typu usługami i dlaczego warto z nich skorzystać? Jakich efektów można się spodziewać i czy sposób ten jest wystarczająco dokładny?

Jak dobrać metodę renowacji?

Sposób przeprowadzania renowacji sieci kanalizacyjnej musi być zawsze dostosowany do warunków panujących na danym terenie. Inne metody stosuje się w przypadku niewielkich sieci prywatnych, a inne w przypadku rozległych instalacji miejskich. Żeby mieć pewność, że renowacja zostanie przeprowadzona we właściwy sposób, zawsze korzystaj z usług specjalistów. Tylko doświadczona osoba z odpowiednim sprzętem może zagwarantować najwyższą jakość usług oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo instalacji. Usługę bezwykopowej renowacji oferuje między innymi Grupa Mijalscy. Korzystanie z ofert amatorów może nie tylko okazać się nieskuteczne, ale również doprowadzić do uszkodzenia kanalizacji. To samo może mieć miejsce również w przypadku samodzielnej próby renowacji.

Dlaczego warto skorzystać?

Bezwykopowa renowacja kanalizacji niesie za sobą wiele korzyści. Wśród największych plusów można wymienić:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – sprzęt do bezwykopowej renowacji umożliwia szybkie zlokalizowanie oraz wyeliminowanie usterek.
  • Uniwersalność – metoda ta może być stosowana do sieci kanalizacyjnych o różnej wielkości. Sprawdzi się zarówno w przypadku wąskich, jak i szerokich kanałów o dowolnej długości.
  • Dokładność – prace wykonywane w tym zakresie charakteryzują się przede wszystkim skutecznością. Bezwykopowa renowacja kanalizacji może odbywać się z wykorzystaniem robota frezującego, który poradzi sobie z usunięciem nawet dużych i ciężkich przeszkód.

Renowacji mogą być poddawane instalacje, które aktualnie są w naprawdę złym stanie np. poprzerastane korzeniami lub objęte korozją.

Jakich efektów się spodziewać?

Efekty są widoczne gołym okiem i dostrzeże je nawet osoba, która nie zna się na prawidłowej renowacji kanalizacji. Instalacja odzyskuje dawną sprawność i staje się mniej podatna na awarie. Kanały poddane renowacji cechują się lepszą hydrodynamiką oraz odpornością na uszkodzenia. Co więcej, całość jest dokładnie zabezpieczana przed ponownym zniszczeniem, między innymi z powodu wrastających korzeni.  Wyremontowana sieć kanalizacyjna to przede wszystkim bezpieczeństwo dla środowiska. Nie trzeba obawiać się, że ścieki wejdą w interakcję z wodami gruntowymi, co często ma miejsce w przypadku starej i uszkodzonej kanalizacji.