Najlepsze technologie pokryć dachowych na halach przemysłowych

Materiał partnera
2019-11-27

Położenie pokrycia dachowego to kluczowy moment w trakcie procesu budowy hali. Musi być zrobione w odpowiednim momencie, aby deszcz czy śnieg nie zalały konstrukcji i gromadzonych wewnątrz z czasem materiałów budowlanych. Z kolei wszelkie błędy, które ujawnią się po jakimś czasie mogą sparaliżować pracę fabryki czy magazynu na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Na jaką technologię pokrycia dachowego się zdecydować, żeby nie odczuć konsekwencji?

Technologia blacharska

Technologia blacharska przy pokryciach dachowych to jedna z najpopularniejszych i starszych metod, które wciąż świetnie sprawdzają się w praktyce. Może być wykorzystywana zarówno podczas wykonywania pokryć na halach przemysłowych, jak i jako alternatywa dla domów jednorodzinnych.

W przypadku płaskiego pokrycia do krokwi musi zostać przybite sztywne poszycie. Wykonuje się je z płyt OSB lub z drewna – w obu przypadkach trzeba je zaimpregnować. Dopiero na to układa się szczelną hydroizolację.

Technologia blacharska jest czasem długotrwała, jednak pozwala na osiągnięcie wysokich parametrów wytrzymałościowych dachu. Świetnie radzi sobie też z przeciążeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi.

Warto znaleźć dekarzy, którzy zajmują się budową dachu kompleksowo – zarówno termoizolacją, jak i położeniem pokrycia dachowego na halę przemysłową z wykorzystaniem najnowszych technologii. Do takich należy Firma DACH-BUD z województwa małopolskiego.

Czym od tradycyjnej metody różnią się technologia membran PCV i pap termozgrzewalnych?

Technologia membran PCV

Technologia membran PCV to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe hal przemysłowych. Do jej zalet należy możliwość szybkiego montażu materiału w rolkach, łączonego ze sobą mechanicznie. Może być układana krótko po opadach deszczu. Nie musi wysychać ani nie trzeba czekać na osiągnięcie przez nią pełnego spektrum możliwości.

Membrana PCV jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne i na promieniowanie UV. Nie pali się i nie chłonie wilgoci, równocześnie przepuszczając parę. Może mieć kolor metaliczny, ale w miejscach istotnych dla klienta może być też przeźroczysta. Pozwala to na doświetlenie konkretnych pomieszczeń bez montażu drogich i wymagających konserwacji szyb.

Technologia pap termozgrzewalnych

Papa termozgrzewalna jest używana na wielu etapach budowy. Służy nie tylko do wykonywania pokryć dachowych, ale też np. do izolacji fundamentów. Często spotykana jest także przy dużych tarasach – dzięki zawartemu w niej asfaltowi jest bowiem bardzo wytrzymała.

Papa termozgrzewalna jest trwała i szczelna. Składa się z wielu warstw, które sprawiają, że trzeba naprawdę wiele, by ją uszkodzić. Jest odporna na promieniowani UV, dzięki czemu nie traci z czasem na swoim kolorze.

Do jej ułożenia potrzebne są odpowiednie warunki atmosferyczne – dobrze więc, jeśli prace te zaplanuje się na okres od kwietnia do września. Pozwoli to na osiągnięcie jej optymalnych parametrów.

Opracowanie artykułu:

DACH-BUD Firma usługowo-handlowa Paweł Motłoch

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 57A/116, 32-340 Wolbrom małopolskie
e-mail
www