Nowoczesny sprzęt wykorzystywany do realizacji prac ziemnych

Materiał partnera
2019-06-07

Realizacja poszczególnych prac ziemnych powinna przebiegać w sposób odpowiedni. Konieczne jest przede wszystkim zastosowanie profesjonalnego sprzętu ciężkiego. Nowoczesne maszyny to jednak spory wydatek, dlatego warto zainteresować się współpracą z firmami zajmującymi się wykonywaniem robót ziemnych dysponującymi rozbudowanym parkiem maszynowym. Co konkretnie mogą zaoferować?

Szereg niezbędnych usług

W ramach prac ziemnych wykonuje się wiele prac. Do najczęściej wybieranych przez inwestorów zalicza się przede wszystkim niwelacja terenu. Jego wyrównanie w większości przypadków jest konieczne ze względu m.in. na możliwość uzyskania maksymalnej stabilności wznoszonej konstrukcji. Należy pamiętać również o wykopach, które mogą być potrzebne chociażby do przygotowania przyłączy i sieci, ale też umieszczenia w nich fundamentów i nie tylko. Także i tego typu prace ziemne muszą być zrealizowane w sposób profesjonalny – niezbędny jest nowoczesny, ciężki sprzęt.

Dysponuje nim firma Bol-TransSp. z o.o. Sp.k., która na życzenie klienta jest w stanie zająć się nie tylko niwelacją terenu czy wykopami, ale też przygotowaniem nasypów i wymianą gruntu. Do usług świadczonych przez fachowców w tym zakresie zalicza się również rozbiórki i wyburzenia. To właśnie dzięki nim można w krótkim czasie usunąć z posesji niepotrzebne już konstrukcje i tym samym zyskać możliwość zagospodarowania terenu w sposób pożądany przez inwestora. Jakim sprzętem do realizacji tych prac powinni dysponować specjaliści?

Rozbudowany park maszynowy

Czynności związane z przygotowaniem terenu pod budowę wymagają zastosowania odpowiednich maszyn. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się z pewnością wszechstronna koparkoładowarka. Warto zwrócić także uwagę, czy firma zajmująca się robotami ziemnymi dysponuje koparkami gąsienicowymi. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z fachowcami, których park maszynowy obejmuje tego typu koparki w różnych wariantach – o zróżnicowanej masie i pojemności łyżek.

Do nowoczesnych maszyn wykorzystywanych przy pracach ziemnych zalicza się też specjalne spycharki gąsienicowe, które wyposażone są w system laserowej niwelacji terenu. Innowacyjne technologie wdrożone do ciężkiego sprzętu umożliwiają uzyskanie maksymalnej precyzji przy realizacji robót ziemnych. Renomowane firmy zajmujące się ich wykonaniem dysponują równiarkami drogowymi z systemem niwelacji 3D, a także profesjonalnymi zestawami do mechanicznej stabilizacji gruntu z wykorzystaniem spoiw hydraulicznych. Zastosowanie takich maszyn pozwala nie tylko terminowo ukończyć prace ziemne, ale też w sposób zamierzony i zgodny z założeniami projektowymi.

Opracowanie artykułu:

Bol-Trans Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Kociewska 11, 83-120 Rybaki pomorskie
e-mail
www
telefon