Budownictwo kontenerowe jest w Polsce coraz popularniejsze, a z prefabrykowanych kontenerów można nawet przygotowywać mieszkania socjalne. Najczęściej jednak takie obiekty to stróżówki, budynki sanitarne przy placach budów, mobilne magazyny czy też zaplecza budowlana. Jak jeszcze można wykorzystać modułowe kontenery? Firma SOWIK z Łodzi proponuje sprzedaż i wynajem tego typu konstrukcji w modelach małych biur kontenerowych. Czym się one wyróżniają?

Jak zbudowane jest biuro kontenerowe?

Biura kontenerowe to konstrukcje modułowe, które zaliczyć można do obiektów prefabrykowanych. Powstają one z wysokiej klasy blachy często obudowywanej zabudową suchą np. w formie płyt warstwowych. Ponadto biura kontenerowe mogą być dowolnie zaaranżowane jeśli chodzi o styl wewnętrzny i zewnętrzny, a także jeśli chodzi o sam standard budynku. O tym zapewniają specjaliści firmy SOWIK, którzy dodają, że kontenery modułowe bez problemu mogą mieć wszystkie przyłącza do mediów, gwarantując najwyższy poziom użytkowania. Nie trzeba też martwić się o zbyt słabe wyizolowanie termiczne – wiele biur kontenerowych jest całorocznych. Dodatkowo mogą one być designerskie: wyposażone w duże przeszklenia, nowoczesne fasady czy modnie zaaranżowane wnętrza. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Pracownicy firmy SOWIK, która wynajmuje i sprzedaje kontenery modułowe podkreślają, że  tego typu obiekty mogą być posadowione w różnych sposób np. specjalne przygotowanych stopach betonowych, na kostce brukowej bądź asfalcie, na płycie fundamentowej, a nawet na konstrukcji metalowej. Możliwości projektowych jest zatem wiele.

Kiedy warto postawić na biuro kontenerowe?

Specjaliści z firmy SOWIK wyjaśniają, ze biura kontenerowe szczególnie chętnie tworzone są przy placach budów, a także przy różnych zakładach przemysłowych lub energetycznych. To wtedy opłacalność wznoszenia murowanych i niemobilnych obiektów jest niemalże zerowa, a przenośne konstrukcje budowane z kontenerów można posadowić błyskawicznie oraz stosując uproszczone procedury administracyjne. Tym samym małe biura kontenerowe mogą stanowić np. stróżówkę, pomieszczenie sanitarne, magazyn, pomieszczenie operacyjne czy nawet stołówkę w jednym. Kiedy jeszcze warto stworzyć przestrzeń biurową w kontenerze?

Firma SOWIK proponuje sprzedaż lub wynajem modułowych kontenerów biurowych również dla małych działalności gospodarczych takich jak warzywniaki, kioski czy cukiernie. Nie trzeba przy tym martwić się o surowy wygląd. Tak jak wcześniej już wspomniano kontenery mogą być dowolnie wykończone i zaprojektowanie w iście designerski sposób. Nic dziwnego, że często stanowią one mini biura agentów nieruchomościowych, ubezpieczycieli czy księgowych.  

Wynajem modułowych biur kontenerowych

Mimo możliwości całorocznego korzystania z biur kontenerowych oraz łatwości w wykańczaniu ich w dowolny sposób obecnie w Polsce prócz sprzedaży duże znaczenie ma wynajem kontenerów modułowych. Taka opcja szczególnie popularna jest w branży budowlanej oraz w różnych sektorach przemysłowych. Potwierdzają to specjaliści firmy SOWIK, która od lat dostarcza gotowe rozwiązania, a także te skrojone według potrzeb klientów. Dlaczego wynajem biur kontenerowych jest zaś opłacalny? Do korzyści zaliczyć można:

  • niskie koszty przygotowania przestrzeni biurowej nawet na krótki okres czasu,

  • dostawę kontenera w pełnym pakiecie, czyli wraz z wyposażeniem czy obsługą serwisową,

  • minimum formalności związanych z wynajem kontenera biurowego i jego eksploatowaniem,

  • możliwość szybkiego przeniesienia w inne miejsce.