Systemy klimatyzacyjne pojawiają się w biurach, urzędach, sklepach, a także w naszych mieszkaniach i domach. Rozwiązań technologicznych, które oferują dzisiaj najlepsi producenci jest zaś wiele. Wybrać można np. system VRF, Multi Split lub Split, klimatyzatory ścienne lub kasetonowe.

Jak działają klimatyzatory?

Klimatyzatory wyposażone są w specjalne sprężarki typu INWERTER, które znacznie podwyższają wydajność urządzenia przy jednoczesnym ograniczeniu poboru energii elektrycznej. Oznacza to, że sprężarka płynnie dostosowuje swoją moc i wydajność do warunków termicznych w pomieszczeniu, nigdy całkowicie nie zatrzymując swojej pracy. W ten sposób wyeliminowany zostaje energochłonny cykl ON/OFF stosowany w starszych urządzeniach.

Warto również dodać, że nowoczesne klimatyzatory inwerterowe mogą być skomunikowane z systemami automatyki budynkowej BMS (dla większych budynków) czy Smarthome (dla domów). Firma KLIMATYZACJA DO KAŻDEGO WNĘTRZA jest w stanie stworzyć klimatyzację VRF ,Multi Split lub Split w obiekcie właśnie z wykorzystaniem opcji inteligentnego budynku. Dzięki temu zarządzanie pracą klimatyzatorów staje się jeszcze prostsze, wydajniejsze i tańsze.

Gdzie warto stosować klimatyzatory?

Klimatyzatory można z powodzeniem stosować zarówno w domach i mieszkaniach, jak i przy bardziej rozbudowanej klimatyzacji przemysłowej czy biurowej.

Fachowcy z  KLIMATYZACJA DO KAŻDEGO WNĘTRZA uczulają jednak, by nigdy nie zapominać o okresowych przeglądach. Wizyta serwisanta konieczna jest zatem przynajmniej dwa razy w roku – przed okresem zimowym oraz przed sezonem letnim.