Kupując dom lub mieszkanie z rynku wtórnego, trzeba liczyć się z dużym prawdopodobieństwem przeprowadzenia remontu posadzki. Chodzi tutaj nie tylko o jej stan techniczny, ale także o estetykę, która nie zawsze spełnia oczekiwania inwestorów. Aby prace mogły przebiegać sprawnie, warto zdecydować się na zakup nowoczesnych paneli winylowych, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czym zatem konkretnie charakteryzuje się ten materiał?

Jakie są największe zalety paneli winylowych?

Wykorzystanie paneli winylowych umożliwia przeprowadzenie prac remontowych bez konieczności zrywania istniejącej posadzki. Bez względu na to, czy chodzi o płytki ceramiczne, czy też podłogi drewniane, jeśli ich powierzchnia jest idealnie równa i pozbawiona uszkodzeń mechanicznych, to położenie paneli tego typu jest najlepszą z dostępnych opcji. Montaż nie powinien odbywać się jednak bezpośrednio na zainstalowanych już materiałach. Nowy rodzaj wykończenia musi zostać odseparowany za pomocą specjalistycznej maty, która pełni 2 kluczowe funkcje – wyrównującą i wygłuszającą.

Po wykonaniu tego prostego zadania można przystąpić do prac zasadniczych. Ogromną zaletą paneli winylowych jest również ich ponadprzeciętna wytrzymałość, która dotyczy zarówno odporności na uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie wilgoci. Dlatego też posadzki tego typu spiszą się tak samo dobrze w łazience, w kuchni czy w salonie. Ogromna różnorodność kolorystyczna natomiast z pewnością ułatwi indywidualną aranżację. Co jeszcze warto wiedzieć?

Ile kosztują panele winylowe?

Biorąc pod uwagę ilość zalet, jakimi cechują się panele winylowe, klienci mogą odnieść wrażenie, że mają do czynienia z produktem idealnym. Taki punkt widzenia nie jest jednak do końca zgodny z prawdą. Dlaczego? Z pewnością trzeba podkreślić, że 1m2 wysokiej jakości paneli wykonanych w technologii montażowej pióra i wpustu kosztuje od 100 do nawet 130 złotych. Oczywiście można zdecydować się na zakup paneli kładzionych na tzw. styk, aczkolwiek wtedy trzeba liczyć się ze znacznie wyższą ceną robocizny, która wyrówna całkowite koszty. Wysoka cena spowodowana jest także drogim procesem technologicznym produkcji samego winylu.

Z jakiego zatem powodu czynniki ekonomiczne nie odstraszają potencjalnych klientów? Jak podkreślają jedni z najlepszych w kraju specjalistów od remontów z firmy Usługi Budowlane prowadzonej przez Łukasza Dutkalskiego, chodzi oczywiście o kwestie praktyczne. Zdecydowana większość inwestorów woli zapłacić więcej, aby uniknąć długotrwałych i inwazyjnych prac remontowych. Montaż paneli winylowych odbywa się bezpyłowo, a powierzenie wykonawstwa profesjonalistom, stanowi najlepszą gwarancję uzyskania zdumiewających rezultatów estetycznych.