W końcu każdy klient zapewne będzie chciał wejść do ładnego budynku, podobnie jak każdy wrażenie. Niestety częstym problemem jest zabrudzona elewacja. Jak sobie z tym poradzić? mieszkaniec domku woli wracać do ładnego, zadbanego domu, który sprawia przytulne Dobrym sposobem wydaje się piaskowanie – co warto o tym wiedzieć?

Czym jest piaskowanie elewacji?

Przede wszystkim, warto odpowiedzieć na pytanie, czym w zasadzie jest takie piaskowanie. Otóż jest to proces czyszczenia powierzchni przy pomocy sprężonego powietrza, zawierającego w sobie drobinki twardych cząsteczek albo piasku. Takie drobinki, uderzając z większą siłą w elewację, usuwają z niej właśnie te zabrudzenia, które wydawałoby się, że nigdy już nie będą do usunięcia.

Jakie zalety ma piaskowanie elewacji?

Na pewno wspomnieć trzeba tu o dokładności i doskonałym efekcie – taka elewacja naprawdę zaczyna wyglądać wręcz jak nowa. Przy tym wszystkim koszty piaskowania elewacji naprawdę nie są bardzo wysokie, a sam proces jest bardzo szybki.

Czasem jednak zwraca się uwagę na fakt, że piaskowanie jest całkiem inwazyjnym procesem. Oznacza to  skrócie, że czasem, przy bardzo starych murach i elewacjach, które już zniszczyły się pod wpływem wiatru czy ogólnych warunków atmosferycznych, konieczne są najpierw odpowiednie naprawy, dopiero potem czyszczenie. Można także zastanowić się nad piaskowaniem niskociśnieniowym – tu już specjaliści doradzą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Warto jednak podkreślić jeszcze raz, że piaskowanie jest naprawdę bardzo skutecznym i efektownym oraz tanim sposobem na odnowienie elewacji.

Czy wybór firmy od piaskowania elewacji ma jakieś większe znaczenie?

Oczywiście, że tak. Po pierwsze – specjaliści muszą dokładnie ocenić, czy na pewno w danym przypadku piaskowanie będzie najlepszą metodą. Ponadto proces musi być przeprowadzony dokładnie i starannie. Dlatego też warto korzystać z usług rekomendowanych firm, takich jak firma Hoog.

Gdzie indziej można zastosować piaskowanie?

Czy piaskowanie nadaje się tylko i wyłącznie do elewacji? Oczywiście, że nie. Z powodzeniem można je również zastosować do murów czy betonu. Szczególnie efektowne jest piaskowanie muru wykonanego z cegły. Cegła dzisiaj uznawana jest za całkiem dekoracyjny element, zaś piaskowanie cegły przywraca jej piękną barwę i oryginalność. Piaskowanie także nadaje się do konstrukcji stalowych.