Dziś na rynku można spotkać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które są nieocenionym wsparciem wielu dziedzin przemysłu. Zalicza się do nich między innymi piaskowanie, które wyróżnia się niezwykłą skutecznością, ale również uniwersalnością. W tej metodzie oczyszczania różnorodnych powierzchni specjalizuje się firma Sylwpol, która oferuje swoim klientom nie tylko piaskowanie, ale również sodowanie.

Zastosowanie metody piaskowania

Piaskowanie polega na usuwaniu różnych powłok, takich jak lakier samochodowy, farby czy też zanieczyszczenia przy wykorzystaniu drobnych ziarenek piasku, które są wystrzeliwane pod wysokim ciśnieniem. Największą zaletą tej metody jest brak jakichkolwiek uszkodzeń powłoki, którą można uszkodzić przy innym usuwaniu mechanicznym, choć nie sposób nie zwrócić uwagi również na uniwersalność tej metody. Piaskowanie doskonale sprawa się przy usuwaniu lakieru z samochodów zabytkowych, ale również przy czyszczeniu chodników i parkingów z pozostałości olejów. Co więcej, piaskowanie wykorzystuje się również do oczyszczania kamienia oraz starej cegły, która często zdobi zabytkowe kamienice.

To jednak nie koniec potencjału piaskowania – ten sposób oczyszczania powierzchni wykorzystuje się również do odnawiania wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych, na przykład mostów, ale również do czyszczenia powozi pojazdów, całych maszyn budowlanych, naczep, ale również elementów samochodowych, takich jak błotniki czy felgi. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że piaskowanie wykorzystuje się również przy okazji renowacji mebli, a także usuwania rdzy. Nie da się więc ukryć, że piaskowanie to nie tylko uniwersalna, ale przede wszystkim wysoce skuteczna i efektywna metoda oczyszczania różnorodnych powierzchni.

Jak przedstawia się oferta firmy zajmującej się piaskowaniem?

Przedsiębiorstwem, które proponuje swoim klientom piaskowanie oraz sodowanie różnych powierzchni, jest firma Sylwpol, której siedziba znajduje się w Skomielnej Czarnej, na terenie województwa małopolskiego. Przedsiębiorstwo może pochwalić się licznymi realizacjami, które obejmują między innymi usuwanie lakieru z zabytkowego samochodu, czyszczenie maszyn rolniczych i wagonów kolejowych czy też drewnianych domów. Firma Sylwpol specjalizuje się w piaskowaniu oraz sodowaniu różnorodnych powierzchni – zaczynając od konstrukcji stalowych, przechodząc przez elewację, a na ogrodzeniach i rzeźbach kończąc. Dzięki profesjonalnemu zapleczu sprzętowymi fachowcy mogą zagwarantować kompleksowe usługi wysokiej jakości.