Prace wysokościowe na placu budowy – jak wykonać je sprawnie i bezpiecznie?

Materiał partnera
2019-08-19

Przedsięwzięcia budowlane wymagają przede wszystkim odpowiedniego przygotowania pod kątem logistycznym. Aby prace mogły przebiegać zarówno sprawnie, jak i bezpiecznie, przed generalnym wykonawcą staje ogromna odpowiedzialność, w szczególności, jeśli chodzi o prace wysokościowe. W tym konkretnym przypadku nieoceniona staje się pomoc specjalistycznego, ciężkiego sprzętu takiego jak dźwigi i podnośniki koszowe. Co warto o nich wiedzieć?

Wykorzystanie dźwigów

Jeżeli chodzi o transport materiałów budowlanych w płaszczyźnie pionowej, to trudno byłoby sobie wyobrazić przebieg prac bez wykorzystania dźwigów i żurawi. Swoje wyjątkowe zastosowanie zyskują one podczas robót związanych z budową obiektów przemysłowych, mostów, węzłów betoniarskich oraz dróg. Z ich pomocy korzysta się także na potrzeby budownictwa mieszkaniowego. Zdecydowanie najczęściej zauważyć je można podczas montażu konstrukcji dachowej. To właśnie wtedy istnieje konieczność przetransportowania bardzo ciężkich elementów drewnianych z ogromną precyzją.

Choć zdecydowanie dźwigi samojezdne mogą mieć zastosowanie ze wszech miar uniwersalne, rzadko która firma budowlana dysponuje wystarczającymi środkami, aby pozwolić sobie na ich zakup. W zdecydowanej większości przypadków należy liczyć się z wydatkami oscylującymi w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jak zatem wykonać prace wysokościowe w taki sposób, aby były one dla przedsiębiorcy opłacalne?

Wynajem dźwigów i podnośników koszowych

Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usług doświadczonych firm, zajmujących się wynajmem tego typu sprzętu budowlanego. W pierwszej kolejności powinno zwrócić się uwagę na firmy takie jak Momar, które dzięki swojej rzetelności, terminowości i umiejętności do zrealizowania każdego zlecenia w sposób indywidualny, zdążyły wyrobić sobie opinię jednych z najlepszych w regionie. Poza wynajmem dźwigów wszyscy zainteresowani mogą liczyć także na kompleksowe wsparcie w zakresie podnośników koszowych. To idealne rozwiązanie podczas przeprowadzania prac budowlanych związanych z remontem elewacji, naprawą pokrycia dachowego, czy kontrolą stanu technicznego systemów rynnowych. Ogromną zaletą tych maszyn jest to, iż mowa tutaj o podnośnikach samojezdnych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu są one w stanie dojechać na każdy plac budowy bez konieczności angażowania środków dodatkowych. Aby spełnić oczekiwania wszystkich klientów zarówno dźwigi, jak i podnośniki zawsze kierowane są przez doświadczonego operatora. Warto również wspomnieć o tym, że wynajem dźwigów i podnośników eliminuje konieczność czasochłonnego stawiania rusztowania. Prace mogą zatem przebiegać sprawnie i niezwykle ekonomicznie.

Opracowanie artykułu: