Solidny system grodzeniowy zakładu przemysłowego, korporacji, czy też domu jednorodzinnego, to nie tylko wybór konstrukcji o wysokich parametrach technicznych. Istotny jest również prawidłowy montaż, który wiąże się z szeregiem prac ziemnych. Te należy zlecać profesjonalnym firmom, które działają na podstawie wizji lokalnej, projektów i dokumentacji architektonicznej. To pozwala uzyskiwać żywotne ogrodzenie wytrzymujące duże obciążenia statyczne.

Dlaczego opracowania techniczne są ważne?

Wiele firm, które wykonuje usługi montażu ogrodzeń, nie opiera swoich prac o działania projektowe. Podkreślić jednak należy to, że jest to bardzo ważny etap, który znacznie wpływa na ostateczną jakość całego systemu grodzeniowego. Projekt pozwala uniknąć problemów montażowych, błędów, czy też pozwala nawet ustalić harmonogram prac tak, aby uniknąć niekorzystnych warunków pogodowych, w tym przede wszystkim deszczu. Opracowania techniczne zawsze zatem powinny być przygotowywane przez montażem zarówno siatek ogrodzeniowych, bram i furtek, jak i też ogrodzeń systemowych i murowanych.

Roboty ziemne przy tworzeniu ogrodzenia

W zależności od rodzaju ogrodzenia, które wybrał inwestor, wykonywane muszą zostać mniej lub bardziej złożone roboty ziemne. Często dotyczą one niwelacji gruntu wraz z wywozem odpadów, a nawet mogą być związane z wymianą ziemi! Ważne są także prace dotyczące wykopów fundamentowych pod większe ogrodzenia, w tym te murowane, czy przygotowywanie podmurówki systemowej lub tej wykonywanej tradycyjnie z wykorzystaniem betonu. Do istotnych robót ziemnych można zaliczyć również przygotowywanie podjazdów przy bramach, a także przestrzeni dla chodników, prowadzących do furtek. Firma wykonawcza, zatrudniająca profesjonalistów, na tym etapie inwestycji, nigdy nie zapomina również o ważnych pomiarach – w przypadku montażu systemu panelowych mowa o wspornikach początkowych i narożnych, których nie można w późniejszym czasie już przesunąć.

Montaż ogrodzenia na przykładanie systemu panelowego

Sam montaż ogrodzenia, jak można zauważyć to 1/3 sukcesu wszelkich prac. W przypadku systemu panelowego, należy dokonać instalacji słupków w określonych, precyzyjnie wyznaczonych odległościach, co w kolejnym etapie pozwoli przymocowanie do nich paneli zgrzewanych. Istotne jest przy tym solidne wykorzystanie systemów mocujących – obejm – które występują w typie startowym, pośrednim oraz narożnym. Warto przy tym wiedzieć, że system panelowy, może być montowany na cokole betonowym – słupki do przykręcenia – a także z punktowym betonowaniem słupków.

Polecana firma wykonawcza

Jeśli zatem potrzebujesz pomocy specjalistów w montażu ogrodzenia dla domu jednorodzinnego, firmy, zakładu, placu zabaw, czy też boiska, koniecznie zgłoś się do szeroko wyspecjalizowanej firmy MEYER Usługi Remontowo-Budowlane, która posiada doświadczenie nie tylko w usługach montażowych i w robotach ziemnych, ale w szeroko rozumianym budownictwie liniowym, oraz żelbetonowym. Firma z powodzeniem zakłada również ogrody, czy wynajmuje swój sprzęt ciężki – np. podnośnik koszowy.