Ogrody zimowe to niezwykłe konstrukcje coraz częściej wykorzystywane do zabudowy domów jednorodzinnych. Struktury tego typu budowli powstają najczęściej z profili aluminiowych. Jakie są zalety tego rodzaju strefy wypoczynkowej? Dlaczego przy jej realizowaniu warto postawić na wyroby z metalu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co możesz zyskać dzięki najwyższej jakości rozwiązaniom z firmy Bumet!  

Czym są ogrody zimowe?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem, pozwalającym na korzystanie z bliskości z naturą nawet w sytuacjach, w których notuje się minusowe temperatury, są właśnie ogrody zimowe. Budowle te składają się głównie z przeszklonej powierzchni. Szyby opierają się na strukturze wykonanej z wysokiej jakości stopu metalu np. glinu. Ta zaś powinna być dopasowana do kształtu i stylistyki domu.

Jak podkreśla ekspert z firmy Bumet PPU Okna i Drzwi Aluminiowe Jerzy Hilburger: Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości profili będzie wytrzymała nie tylko na warunki atmosferyczne i opady, ale też na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. 

Struktury tego typu powstają z myślą o pełnieniu różnego rodzaju funkcji. Najczęściej stają się jadalnią, sypialnią, salonem, albo biurem. Dzięki nietypowemu rozwiązaniu, jakim są szklane ściany, ogrody zimowe tworzą niezwykły element aranżacji wnętrz.

Jakie są zalety profili aluminiowych?

Aluminium, czyli glin (AL) jest trwałym i szczelnym materiałem, wykorzystywanym są w różnych branżach. Tworzywo to jest niezwykle wytrzymałe pod względem termicznym. Warto zaznaczyć, że konstrukcje powstające z tego rodzaju metalu są odporne na uszkodzenia oraz wilgoć.

Dzięki temu, że aluminium jest podatne na obróbkę techniczną, powstające z niego wyroby można dowolnie formować. W razie potrzeby istnieje możliwość ich trwałego powlekania warstwami emalii. Profile z Budimet doskonale nadają się do wykorzystywania jako elementy nośne, stelaże i ramy konstrukcyjne. Poza ogrodami zimowymi sprawdzają się również przy tworzeniu zabudowy balkonów i tarasów, daszków czy zadaszeń oraz systemów ramowych.