Własna działka z dala od miejskiego zgiełku i stojący na niej dom jednorodzinny to marzenie wielu osób. Budownictwo mieszkaniowe przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit, czego dowodem może być znacznie większa ilość pozwoleń na budowę w stosunku do roku ubiegłego. Jako że często jest to inwestycja na całe życie, inwestorzy wiele uwagi poświęcają temu, aby wybrać optymalny projekt. Na co zwrócić uwagę, ale dom rzeczywiście mógł stać się tym, czego oczekiwaliśmy?

Dach i bryła budynku

Podczas budowy domu jednorodzinnego inwestorzy muszą mierzyć się z wieloma problemami, choć chyba za najistotniejszy należy uznać aspekt ekonomiczny. W tym przypadku trzeba wyraźnie podkreślić, iż to właśnie wysokie koszty stanowią najczęstszą przyczynę porzucenia decyzji o budowie własnych czterech kątów. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, dotyczące tego, czy można je w jakiś sposób obniżyć, nie rezygnując jednocześnie z wysokiej jakości zastosowanych materiałów? Okazuje się, że zyskać można bardzo dużo, wybierając odpowiedni projekt budowlany. Co to znaczy odpowiedni?

Zdecydowanie warto postawić na prostą bryłę konstrukcji, opartą na planie prostokąta, zarówno jeżeli chodzi o domy parterowe, jak i te piętrowe. Sporo zasobów finansowych pochłonąć może także budowa dachu. Tutaj dobrze jest postawić na konstrukcję dwuspadową, która zapewnia nie tylko doskonałe własności użytkowe, ale także znakomity efekt estetyczny. Co jeszcze warto wiedzieć o projektach domów jednorodzinnych?

Własny dom a kwestia wykończenia wnętrza

Inwestorzy są absolutnie zgodni co do tego, iż etap prac budowlanych jest zdecydowanie najprzyjemniejszy. Dlaczego? Otóż dlatego, że przy każdej wizycie na placu robót, de facto z dnia na dzień widać postęp prac. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku wykończenia wnętrz. Klienci często żartują między sobą, iż potoczna nazwa „wykończeniówka” odnosi się głównie do destabilizacji stanu psychicznego. Ergonomiczne zaprojektowanie wnętrza, choć na pozór może wydawać się proste, wcale takie nie jest. Z punktu widzenia inwestorów, najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty najlepszych architektów, którzy poza zaprojektowaniem konstrukcji, są w stanie zająć się także stworzeniem kompleksowego projektu wnętrza.

Doskonałym przykładem jest tutaj Pracownia Projektowa, którą prowadzi mgr inż. arch. Maria Landowska. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności uwzględnienia obecnie panujących w budownictwie trendów pracownia wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w skali całego regionu. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj liczyć na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, a co za tym idzie, pełne uczestnictwo w procesie realizacji swojego marzenia.