Zakup domu jednorodzinnego z rynku wtórnego to bardzo ciekawa alternatywa dla konieczności zmierzenia się z długim i wymagającym procesem budowy. Choć w zdecydowanej większości przypadków nabycie tego typu nieruchomości wiąże się z mniejszymi kosztami, to nie należy zapominać o tym, iż znaczną część zaoszczędzonych pieniędzy przyjdzie nam wydać na prace remontowe. Jaki zakres mogą obejmować i komu najlepiej powierzyć wykonawstwo?

Co obejmują prace remontowe na dachu?

Często zdarza się, że w budynkach starszego typu, wiele do życzenia pod kątem technicznym, pozostawia stan pokrycia dachowego. Bez względu na to, czy mowa tutaj o dachach płaskich, czy też skośnych, inwestorzy mogą zetknąć się przede wszystkim z uszkodzeniami warstwy wstępnego krycia lub nawet pokrycia zasadniczego, czyli dachówek, blachy lub gontu. W zależności od stopnia uszkodzeń prace remontowe będą dotyczyły albo konkretnego obszaru, albo całej połaci.

Jest to jednak konieczne, ponieważ nieszczelny dach z pewnością prędzej niż później przyczyni się do postania wielu innych problemów. Przedostająca się do środka wilgoć stworzy idealne warunki dla rozwoju pleśni oraz grzybów, których poszczególne gatunki mogą być niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców. Dla zagwarantowania sobie jak najlepszych efektów warto również pomyśleć o wymianie systemu rynnowego odpowiedzialnego za odbiór wody deszczowej z połaci.

Remont elewacji – ważna kwestia termoizolacji

Konieczność przeprowadzenia prac remontowych na elewacji wynika z 2 zasadniczych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście estetyka. Inwestorom może po prostu nie spodobać się sposób jej wykończenia, który nie pokrywa się z ich wizją wymarzonego domu. Czynnik drugi bezpośrednio wiąże się z właściwościami termoizolacyjnymi obiektu. W celu obniżenia rachunków za zużycie energii cieplnej, na ścianach montowane są nowe materiały takie jak m.in. styropian lub wełna.

Wiele uwagi poświęcić należy również stolarce otworowej, której jakość najbardziej wpływa na ewentualne utraty zgromadzonego ciepła. Po zakończeniu prac remontowych związanych z ociepleniem elewacja może zostać otynkowana, pomalowana, wyłożona cegłą klinkierową lub blachą, Co jeszcze warto wiedzieć?

Wykończenie wnętrza – niezbędne prace remontowe

Prace remontowe dotyczące wykończenia wnętrza są zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Pracownicy firmy budowlanej stają nie tylko przed niezwykle trudnym zadaniem związanym z położeniem nowych posadzek i pomalowaniem ścian, ale także z całkowitą aranżacją przestrzeni na nowo. W tym celu montuje się ścianki działowe, dzięki którym nawet najmniej praktyczne wnętrze, zyskuje na swoim użytkowym wymiarze.

Kompleksowe podejście w zakresie prac ogólnobudowlanych i remontowych zaoferować mogą jedynie najbardziej doświadczeni specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Łukasza Gołembiewskiego. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na szeroko zakrojone doradztwo, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe. W razie zaistnienia takiej konieczności profesjonaliści mogą podjąć się remontu każdego typu nieruchomości, włączając w to nie tylko domu, ale także mieszkania w bloku lub w kamienicy.