Choć żywotność instalacji elektrycznych w budynkach użytkowych i mieszkalnych sięgają kilkudziesięciu lat, z różnych przyczyn dochodzi do nieprawidłowości w ich działaniu, co może skutkować koniecznością wykonania wymiany bądź modernizacji okablowania np. z firmą Eltron. Na co zwrócić uwagę podczas wymiany elektryki bądź pracach konserwacyjnych z nią związanych?

Od czego zależy żywotność instalacji elektrycznej?

Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Eltron:

Najczęściej wymiana instalacji elektrycznej dotyczy starych domów, które były budowane i przeznaczone do zdecydowanie mniejszych obciążeń sieci, niż jest to obecnie. Duża ilość sprzętu elektronicznego i elektrycznego używana każdego dnia sprawia, że należy dostosować sieć do współczesnych standardów technicznych montażu prądu.

Sprawa nie jest trudna — jeśli chodzi o ocenę słuszności wymiany elektryki w domu. Z informacji uzyskanych od naszego rozmówcy wnioskujemy, że praktycznie każda instalacja, która ma powyżej 20 lat, znacznie odbiega od prokonsumenckiego stylu życia ludzi — w obszarze wykorzystywania prądu. Najczęściej obserwuje się wtedy występowanie częstych zwarć, czy też tzw. wywalanie korków.

Jak powinna przebiegać wymiana instalacji elektrycznej?

Korzystając z usług wspominanego przedsiębiorstwa, możesz mieć pewność, że instalacja elektryczna będzie znów sprawna, praktyczna i zaplanowana tak, by chronić codzienny sprzęt AGD oraz RTV przed zniszczeniem, Zgodnie z zapewnieniami pracownika firmy Eltron wymiana okablowania z aluminiowych przewodów na miedziane daje skuteczną ochronę przed przepięciami.