czas czytania: 2 min materiał partnera

Renowacja elewacji – metoda lekka mokra

prace elewacyjne

Elewacja każdego budynku ma nie tylko zapewniać zewnętrzne piękno obiektu, ale również ma pełnić funkcję między innymi termoizolacyjną. Remontując domy, należy zawsze zatem stawiać na nowoczesne systemy docieplenia, które pozwalają na szybką oraz tanią realizację, przynoszącą w przyszłości m.in. duże oszczędności za rachunki grzewcze. Dzisiaj popularna jest zatem między innymi metoda lekka mokra. Dowiedz się, na czym ona polega.

Metoda lekka mokra – ważne zasady i zalety

Metoda lekka mokra dzięki stosowaniu się do wielu ważnych zasad, pozwala uzyskać przede wszystkim niesamowicie skuteczną izolację termiczną, która przybierze również wysoką estetykę elewacji. Inwestor stawiający na tę technikę, generuje dla siebie zarówno oszczędności budżetowe, jak i późniejsze oszczędności eksploatacyjne, związane przede wszystkim z niższymi rachunkami za ogrzewanie, czy też związane z brakiem konieczności wykonywania poprawek, czy napraw, nawet po wielu latach użytkowania.

Istotne jest jednak to, aby wszystkie elementy, wchodzące w skład systemu metody lekkiej mokrej, pochodziły od dedykowanego wytwórcy. Ważne jest zatem to, aby kleje, zaprawy, grunty oraz tynki, idealnie się ze sobą harmonizowały i łączyły. Istotną zasadą stosowania metody lekkiej mokrej, jest to, że można wykorzystywać ją wyłącznie przy dobrej pogodzie, bez deszczu, silnego wiatru, intensywnego słońca, najlepiej przy temperaturze 5–25°C. Dobierany styropian powinien być zaś klasyfikowany w typie fasada, z frezowanymi krawędziami układanymi na zakładkę. Pozwala to na stosowanie cieńszych płyt, układanych warstwo, co eliminuje wszystkie, nawet najmniejsze mostki/szczeliny termiczne.

Elementy elewacji w systemie lekkim mokrym

Elementami elewacyjnymi w systemie lekkim mokrym, są: izolacje termiczne ze styropianu, przylegające do ściany nośnej; zaprawa klejowa; siatka z włókna szklanego zatopiona w zaprawie; preparat gruntujący; oraz tynk cienkowarstwowy. To właśnie on pozwala na uwalnianie ze ścian wilgoci, co pozwala na uzyskiwanie we wnętrzach odpowiedniego mikroklimatu. Jego estetyka, pozwala zaś wykańczać obiekty w stylu skandynawskim, rustykalnym, industrialnym, dworskim, klasycznym, wiejskim, czy nowoczesnym, o czym doskonale wiedzą specjaliści firmy MD REMONTY Dawida Mielczarka. To właśnie z tym przedsiębiorstwem, warto przeprowadzić kompleksowy remont domu, czy też profesjonalną renowację elewacji, wraz z niezwykłym systemem dociepleniowym. Szybka realizacja, atrakcyjne ceny i kompleksowość usług, to jedne z największych zalet tejże firmy!