Wybór pokrycia dachowego to jedna z ważniejszych decyzji, jakie musi rozważyć właściciel budynku. Obecnie wybór pokryć podłogowych jest większy niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego decyzja nie jest prosta. Znaczenie ma nie tylko zakup materiału, ale także zainwestowanie w usługi specjalistów, którzy zajmą się jego montażem. Jeżeli nie wiemy, jaki tym pokrycia kupić, warto skorzystać z pomocy Firmy Dekarsko-Ciesielskiej Iwony Kosińskiej.

Materiały dachowe warte uwagi

Oferta materiałów dachowych jest obecnie bardzo rozbudowana i to od nas zależy, na jaki produkt się zdecydujemy. Obecnie wyróżniamy kilka typów pokryć, które bardzo często stosuje się nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale także w obiektach usługowych czy też przemysłowych. Wartym uwagi pokryciem jest blachodachówka, która jest stosunkowo tanim i trwałym materiałem. Jest to lekki materiał, który można wykorzystać również na starszych i mniej solidnych więźb dachowych. Materiał ten ma właściwości antykorozyjne i jest odporny na czynniki zewnętrzne. Jeżeli zależy nam na wyjątkowej trwałości na lata i chcemy zainwestować większą ilość gotówki, ciekawą alternatywą jest dachówka ceramiczna lub betonowa.

Solidne usługi dekarskie

Po wyborze pokrycia dachowego nadchodzi czas na jego montaż. Dach ma bezpośrednio zabezpieczać wnętrze budynku przed różnego typu warunkami atmosferycznymi, dlatego jego wykonanie trzeba zlecić fachowcom. Jak mówi specjalista z Firmy Dekarsko-Ciesielskiej Iwony Kosińskiej, każda inwestycja rozpoczyna się od wykonania odpowiedniego projektu. Na jego postawie buduje się więźbę dachową, której nośność trzeba dopasować do rodzaju pokrycia. Następnie wykonuje się foliowanie, które gwarantuje nieprzemakalność i szczelność konstrukcji. Do krokwi dachowych trzeba również przybić kontrłaty, służące odpowiedniej wentylacji. Na tym etapie konieczne jest również zamontowanie okien dachowych, rynien i innych, niezbędnych elementów wykończeniowych. Montaż samego pokrycia jest ostatnim etapem całego procesu.