Nieodpowiednie korzystanie z instalacji hydraulicznej w domu może być przyczyną wielu problemów. Bardzo częstą przypadłością jest niedrożność rur odpływowych, która powoduje bardzo wolne odprowadzanie wody lub zupełny brak jej przepływu. W mechanicznym udrażnianiu rur specjalizuje się firma Aquakam Usługi hydrauliczne Kamil Bratkowski, która potrafi skutecznie wykonać swoją pracę, nie narażając instalacji na uszkodzenie. Sprawdź, jakie są sposoby udrażniania rur i które są najkorzystniejsze. Zapraszamy!

Jakie istnieją sposoby udrażniania rur?

Najbardziej popularnym sposobem oczyszczania zabrudzonych rur jest używanie różnego rodzaju środków chemicznych, które wprowadza się zazwyczaj samodzielnie do wnętrza instalacji. Preparaty tego typu składają się głównie z silnie żrących substancji o wysokim stężeniu, które rozpuszczają zalegające w rurach zanieczyszczenia i w ten sposób je udrażniają. Na pierwszy rzut oka środki tego typu wydają się być świetnym rozwiązaniem, jednak nieumiejętne korzystanie z nich może skończyć się prawdziwą katastrofą. Przedstawiciel firmy Aquakam Usługi hydrauliczne Kamil Bratkowski dodaje:

Popularne środki udrażniające rury bywają skuteczne, jednak należy przestrzegać określonych zasad podczas ich używania. Preparaty tego typu nie są w stanie pokonać wszystkich zanieczyszczeń, a zbyt częste ich stosowanie w przypadku nawracających problemów może spowodować uszkodzenie rur, które będą wymagały wymiany.

Regularnie powtarzające się problemy z niedrożnością rur, mimo stosowania środków żrących, muszą zostać rozwiązane przez profesjonalistów, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, usuwającym zabrudzenia z wnętrza rur w sposób mechaniczny.

Jakie są profesjonalne metody udrażniania rur?

Najczęściej stosowaną przez hydraulików metodą udrażniania rur jest oczyszczanie hydrodynamiczne, czyli ciśnieniowe, które przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Urządzenie tego typu umożliwia wprowadzenie do wnętrza rury głowicy z dyszami, z których wystrzeliwane są strumienie wody w różnych kierunkach pod bardzo dużym ciśnieniem, skutecznie odrywające i rozpuszczające zalegające nieczystości.

Inną metodą mechanicznego udrażniania rur jest zastosowanie sprężyny elektrycznej, której kształt nie tylko zapewnia bezpieczną pracę, ale także umożliwia skuteczne przepychanie zanieczyszczeń. Sprężyna wprowadzana jest do wnętrza rury i poddawana jest ruchowi obrotowemu, który napędzany jest przez silnik o dużej mocy. Szybka rotacja skutecznie oczyszcza instalację z wszelkich zabrudzeń i całkowicie ją udrażnia.

Firma Aquakam Usługi hydrauliczne Kamil Bratkowski, z siedzibą w mazowieckim Wyszogrodzie, zajmuje się nie tylko udrażnianiem rur, ale także świadczy wszechstronne usługi w zakresie hydrauliki. Przedsiębiorstwo oferuje usługi w zakresie montażu, modernizacji oraz naprawy instalacji gazowych, wodno-kanalizacyjnych oraz hydraulicznych, a także zajmuje się montażem ogrzewania podłogowego oraz urządzeń sanitarnych.