W domach wielopiętrowych lub z poddaszem użytkowym niezbędnym elementem wyposażenia są schody. Do ich budowy możesz wykorzystać różne materiały: stal, beton lub uniwersalne drewno. Poznaj zalety schodów drewnianych, które charakteryzują się wysoką użytecznością. Solidną konstrukcję wykona je dla Ciebie Zakład Stolarski, kórego właścicielem jest Janusz Sajewski.

Schody drewniane – poznaj ich zalety!

Drewno to jeden z materiałów, który spodoba się każdemu. Jest uniwersalny – pasuje do wnętrz utrzymanych zarówno w nowoczesnym jak i tradycyjnym stylu. Ponadto, tworzy przyjazny mikroklimat w domu, co z pewnością docenią alergicy. Schody drewniane są:

  • łatwe w utrzymaniu w czystości;

  • przyjemne w dotyku, gdy chodzi się po nich na bosaka;

  • trwałe;

  • nie wymagają żmudnej pielęgnacji;

Jeśli będziesz pamiętał o ich regularnym czyszczeniu łagodnym detergentem oraz lakierowaniu co jakiś czas – schody drewniane posłużą Ci w nienagannym stanie przez długie lata.

Z jakiego drewna robi się schody?

Do wykonywania schodów stosuje się gatunki rodzime jak np. dąb oraz drzewa egzotyczne. Z roślin iglastych największą popularnością cieszy się świerk skandynawski

– informuje pracownik zakładu stolarskiego, którego właścicielem jest Jarosław Sajewski.

Firma mieści się w Gołańczy, a swoje usługi świadczy w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Tworzy schody proste, kręte i wachlarzowe. Realizuje także balustrady ażurowe i tralkowe. Każde zlecenie rozpoczyna od dokładnych pomiarów i wstępnej wyceny, która jest bezpłatna. Następnie dokonuje projektu, a przy pomocy specjalnego programu wizualizację komputerową.

Jeśli decydujesz się na schody drewniane zamów je wraz z usługą montażu. Jest to ekonomiczne rozwiązanie. Długość pracy zależy od konkretnej konstrukcji, ale zazwyczaj nie przekracza kilku dni. Na koniec warto wspomnieć, że miejsce pod schodami możesz łatwo zagospodarować np. wstawić tam szafkę na buty lub funkcjonalne półki na drobiazgi.