Szkieletowe ścianki działowe z płyt kartonowo-gipsowych możemy postawić niemal w każdym pomieszczeniu, w którym wilgotność powietrza nie przekracza 70%. Buduje się je najczęściej przy zmianie aranżacji pomieszczeń, na przykład w trakcie dzielenia jednego dużego pokoju na dwa mniejsze. Niewielka masa ścianek nie obciąża stropu i jest w pełni bezpieczna dla konstrukcji domu. Jak wyglądają prace remontowe przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych?

Zalety ścian z płyt kartonowo-gipsowych

Wyeliminowanie robót mokrych przy remoncie mieszkania to dla wielu osób największa zaleta montażu płyt kartonowo-gipsowych. Ponadto gips jest materiałem ekologicznym, który nie zawiera substancji chemicznych mogących źle wpływać na zdrowie człowieka. Równie ważnym aspektem jest jego właściwość wchłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza, którą oddaje, gdy powietrze jest suche. Dzięki temu w pokojach tworzy się przyjazny mikroklimat. Ponadto płyty gipsowo-kartonowe mają równą i gładką powierzchnię, a po zagruntowaniu tworzą idealne podłoże pod malowanie, tapetowanie lub kładzenie płytek ceramicznych.

Jak przebiega montaż płyt kartonowo-gipsowych?

Płyty w łatwy osób tnie się nożem, jednak w przypadku cięcia kształtowego, można użyć piły płatniczej, a do wycinania otworów do osadzenia gniazd wtykowych, piły otwornica. Płyty należy przytwierdzić do stalowych lub drewnianych profili za pomocą wkrętów, lub blachowkrętów. Płyty najczęściej montuje się, by ich dłuższy bok znalazł się w pionie, zdradza nam przedstawiciel firmy Sufity podwieszane Dziura. Poziome krawędzie płyt g-k muszą być odsunięte od siebie o co najmniej 40 cm.

Przed budową ścianki działowe należy przeanalizować warunki w danym pomieszczeniu. Ułatwi to podjęcie decyzji o zastosowaniu właściwego rodzaju płyt kartonowo-gipsowych. W niektórych przypadkach konieczne jest podwójne poszycie z płyt, by uzyskać ściankę o odpowiednich parametrach nośnych, w tym celu prace remontowe najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Końcowym etapem przy montażu ścian wewnętrznych z płyt tego typu jest spoinowanie, by ściana była w pełni gotowa do dalszych prac wykończeniowych. Przy spoinowaniu szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniej taśmy zbrojeniowej i uwzględnić temperaturę panującą w pomieszczeniu. Niezmiernie ważne jest staranne nakładanie masy szpachlowej poprzecznymi ruchami, by wykluczyć powstawanie pustych przestrzeni pod cienką warstwą gipsu.

Sufity podwieszane Dziura - oferta

Firma Sufity podwieszane Dziura z Lubina oferuje usługi remontowe oraz wykończeniowe, a wśród nich m.in. montaż sufitów podwieszanych i ścianek działowych wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych, szpachlowanie i malowanie różnych powierzchni, tapetowanie, montaż paneli podłogowych oraz wstawianie okien z parapetami. Firma zajmuje się również pracami elewacyjnymi, takimi jak docieplenie i tynkowanie zewnętrznych ścian budynków czy też przeprowadzenie renowacji starszych elewacji.