Serwis instalacji gazowej – co konkretnie oferują specjaliści?

Materiał partnera
2019-07-24

Zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym musi stanąć każdy właściciel domu lub mieszkania. Dlatego właśnie tak wiele uwagi poświęca się utrzymaniu w doskonałym stanie technicznym wszystkich instalacji w domu. Szczególne niebezpieczeństwo może pojawić się jednak ze strony instalacji gazowej. Co w zakresie jej serwisu i naprawy oferują najlepsi specjaliści?

Instalacja gazowe – najczęstsze awarie

Wbrew powszechnie panującej opinii instalacja gazowa nie jest niezniszczalna. Zdecydowanie należy ją uznać za relatywnie wrażliwy system powiązanych ze sobą urządzeń. Awarią, która może przyczynić się do powstania największej tragedii, jest oczywiście rozszczelnienie przewodów i rur, którymi gaz doprowadzany jest do mieszkania. W jaki sposób może do niego dojść? Usterka ta zazwyczaj związana jest z fatalnym stanem rur, które z czasem ulegają po prostu zmęczeniu materiałowemu. Jak wiadomo, ulatniający się gaz w kontakcie z dowolnym źródłem ciepła, może po prostu eksplodować.

Wiele problemów mogą przysporzyć także piece i kotły gazowe, które jeśli nie są regularnie serwisowane i sprawdzane, mogą utracić swoje właściwości użytkowe, a co za tym idzie wydajność. Zdarza się również, iż w nowoczesnych urządzeniach dystrybuujących gazem awarii ulega elektronika sterująca. Choć nie wydaje się to tak poważne, również może znacząco wpłynąć na zwiększenie niebezpieczeństwa. Jak zatem zadbać o instalację gazową?

Instalacja gazowa – serwis, naprawa, wymiana

Warto podkreślić, że okresowy przegląd instalacji gazowej, jest wymogiem stawianym przez obowiązujące prawo i należy wykonać ten proces przynajmniej raz w roku. Aby mieć pewność, że zostanie on wykonany  troską o najmniejszy nawet szczegół, trzeba w tej kwestii zaufać najbardziej doświadczonym specjalistom, do których zdecydowanie zalicza się firma Gaz-Expres. Czy przeglądy okresowe to wszystko, co oferują profesjonaliści? Oczywiście, że nie. W razie zaistnienia takiej konieczności najlepsi gazownicy zajmą się także naprawą pieców, kotłów i innych urządzeń. Jeżeli jednak z przyczyn technicznych efektywna naprawa nie będzie możliwa, klienci mogą liczyć także na demontaż starych i montaż nowych urządzeń.

Specjaliści zajmą się także sprawdzeniem wszystkich rur i przewodów, czyli miejsc zdecydowanie najbardziej newralgicznych. Jeżeli zaś chodzi o serwis, to w tym przypadku wszyscy zainteresowani mogą liczyć m.in. na czyszczenie pieców gazowych. Nie można również nie wspomnieć o ich wyregulowaniu, aby mogły pracować jak najwydajniej.

Opracowanie artykułu:

Gaz-Expres Roman Podporski

ul. Haliny Gaińskiej 14, 71-748 Szczecin zachodniopomorskie
e-mail
www