W dużych firmach, biurowcach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy też w sklepach wielkopowierzchniowych i magazynach, systemy grzewcze oparte są o inne technologie, niż w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Sieci wewnętrzne są zatem bardziej zaawansowane, a kotły piątej klasy, czy też pompy wodne, bardziej zautomatyzowane i o większej mocy przerobowej. W przypadku ich serwisu, konieczna jest zatem pomoc specjalistycznych firm.

Systemy grzewcze w firmach

Systemy grzewcze w firmach mogą opierać się o standardowe instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zasilane farmami wiatrowymi, fotowoltaiki, prądem, bądź paliwami stałymi lub ciekłymi. Wielokrotnie jednak dla uzyskania wysokiej jakości mikroklimatu i stałego poziomu temperatury, idealnej do wykonywania danych działań handlowych, czy przemysłowych, instalowane są także wspomagacze, w formie nagrzewnic wodnych, czy też kurtyn grzewczych. Wszystkie te urządzenia, wraz z kotłami olejowymi, gazowymi, czy palnikami, mogą być również podłączone pod specjalistyczne systemy monitorowania zużycia mediów, które zapewnią również możliwość generowania raportów, czy alertów usterek oraz uszkodzeń!

Przeglądy instalacji grzewczych w firmach

Przeglądy instalacji grzewczych w firmach powinny być przeprowadzane przynajmniej raz w roku, przed okresem grzewczym. Najlepiej jednak dokonywać tego, również po okresie zimowym, a w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych, magazynów, czy też innych specyficznych przestrzeni, w których ważne jest to, aby utrzymywać stałą temperaturę, znacznie częściej. Istotne jest to z punkt widzenia konserwowania instalacji oraz kotłów i innych urządzeń wspomagających, które w przedsiębiorstwach pracują na znacznie wyższych obrotach, niż w przypadku domów jednorodzinnych, czy nawet bloków z wielkiej płyty.

Szybki serwis

W przypadku uszkodzeń kotłów, pomp, palników, czy innych elementów sieci c.o. i c.w.u. należy podejmować współpracę z firmami, które można uznać za pogotowie grzewcze. Takie firmy wielokrotnie zajmują się także montażem, projektowaniem, a także modernizacjami systemów grzewczych w zakładach przemysłowych, w sklepach, w hotelach, w restauracjach, w galeriach handlowych, czy w halach magazynowych i w obiektach użyteczności publicznej. Przykładem firmy, która świadczy takie usługi, jest przedsiębiorstwo TECHNIKA GRZEWCZA SERWIS URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH ROBERT GAJEWSKI. Podmiot ten działa głównie na terenie Warszawy i okolic, a z jego pełnym zakresem działalności, warto zapoznać się na dedykowanej stronie www.