Kruszywa to cenne materiały, które są powszechnie wykorzystywane we współczesnym przemyśle. Przykładem może być suszony piasek, stosowany do piaskowania oraz jako surowiec do produkcji materiałów budowlanych. Niestety, znalezienie wysokiej jakości czystych kruszyw nie zawsze jest łatwe. Gdzie kupować suszony piasek, aby mieć pewność, że trafiłeś na sprzedawcę godnego zaufania?

Jak powstaje suszony piasek?

Suszony piasek powstaje w procesie uszlachetniania. I choć sama nazwa może to sugerować – żeby powstał suszony piasek, nie wystarczy pozbyć się wody z kupki piachu. Kruszywo to powstaje w następujących etapach:

  1. Płukanie – z piasku wymywane są wszystkie zanieczyszczenia.
  2. Podział – następnie dzieli się go na frakcje. Każda frakcja ma ziarenka o innej średnicy i będzie sprawdzała się w innej gałęzi przemysłu.
  3. Suszenie – piasek umieszcza się w suszarni, aby usunąć z niego wilgoć.
  4. Ponowne przesianie – po suszeniu piasek jest ponownie przepuszczany przez separator.

Dopiero po przejściu tych etapów można otrzymać kruszywo wysokiej jakości, które doskonale sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie. Oczywiście etapy te mogą nieco się różnić (np. występować w innej kolejności), w zależności od indywidualnych metod produkcji. Jednakże, żeby uzyskać suszony piasek, zawsze konieczne będzie jego oczyszczenie, selekcja oraz suszenie.

Gdzie kupić?

Najlepszym sposobem na zakup wysokiej jakości suszonego piasku jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy zajmującej się sprzedażą oraz transportem kruszyw. Przykładem może być przedsiębiorstwo Spółka Szymańscy, którego siedziba znajduje się w miejscowości Pyzdry. Suszony piasek powinien być przede wszystkim czysty. Różnego rodzaju zanieczyszczenia mogą prowadzić do uszkodzenia piaskarki, a to właśnie tam jest on najczęściej stosowany – jako profesjonalne ścierniwo do piaskowania. Zanieczyszczenia piasku nie będą mile widziane również w przypadku producentów materiałów budowlanych, gdyż płacąc za dane kruszywo, chcą otrzymać materiał gotowy do użycia. Zależy Ci na jakości? Zawsze wybieraj dobrego dostawcę!

Czy można zrobić samemu?

Wiele osób próbuje na własną rękę wytworzyć suszony piasek, lecz nie zawsze będzie to możliwe. Przede wszystkim bez profesjonalnego sprzętu trudno podzielić piasek na frakcje i usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia. Kłopotliwe będzie również jego równomierne wysuszenie, zwłaszcza w przypadku dużej ilości. Kupowanie suszonego piasku u profesjonalnego dystrybutora to zdecydowanie oszczędność czasu. A jak powszechnie wiadomo – czas jest naszą najcenniejszą walutą!