Jaki jest rodzaj gruntu, na którym planujesz stworzenie swojej inwestycji? Jaka jest jego struktura, gęstość? Jakie budynki możesz na nim stworzyć? Na te pytania mogą odpowiedzieć specjaliści zajmujący się usługami geologicznymi i geotechnicznymi. Specjalistyczne badanie gruntu pozwala określić możliwości budowlane, dzięki którym będziesz mieć pewność czy możesz bezpiecznie postawić w danym miejscu swój dom , czy obiekt użytkowy.

Kiedy warto skorzystać z usług geologicznych lub geotechnicznych?

Stawiając obiekt mieszkalny lub użytkowy inwestorzy powinni mieć na uwadze konieczność zbadania powierzchni, na której powstanie inwestycja. Badania z zakresu geologii inżynierskiej prowadzi firma Andrzej Kadłubowski Zakład Usług Geologiczno-Geotechnicznych. Doświadczeni geolodzy są wszędzie tam, gdzie należy dokładniej przyjrzeć się gruntom, zbadać jego spójność, nośność i stateczność. W zakres działań firmy wchodzą takie usługi, jak:

  • projekty robót geologicznych,

  • tworzenie dokumentacji geotechnicznej,

  • badania gruntu pod budownictwo mieszkaniowe, handlowe i przemysłowe,

  • badania gruntu pod projekty infrastrukturalne, m.in. drogi, sieci przesyłowe, rurociągi,

  • odbiory robót fundamentowych oraz ich dokumentacja,

  • tworzenie dokumentacji geotechnicznej pod budownictwo mieszkaniowe,

  • tworzenie dokumentacji geotechnicznej i geologiczno-inżynierskiej pod obiekty handlowe i przemysłowe.

Specjalistyczna wiedza i eksperckie spojrzenie na projekt

Usługi geologiczne i geotechniczne to zadanie dla ekspertów, którzy od lat zajmują się badaniami gruntów. Zakres prac obejmuje nie tylko procesy projektowe, ale również odbiór poszczególnych etapów budowy powiązanych z podstawą, na której powstają obiekty. Ciągłe poszerzanie wiedzy przez specjalistów umożliwia świadczenie najwyższej jakości usług, a dodatkowo, dopasowywanie ich dokładnie do potrzeb klientów oraz powstających obiektów. Ekspercka ocena możliwości gruntowych pozwala na tworzenie pewnych i przede wszystkich bezpiecznych inwestycji zarówno dla przyszłych użytkowników, jak i środowiska.