Rusztowania budowlane są niezbędne nie tylko podczas wznoszenia wielopiętrowych budynków, ale także przy budowie domów jednorodzinnych. Tego rodzaju konstrukcje nie tylko umożliwiają, ale także przyspieszają wykonywanie wielu prac na wysokości. Wielu prywatnych inwestorów staje przed dylematem: „kupno czy wynajem?” Bez względu na podjętą decyzję, należy je nabyć w sprawdzonego dystrybutora, na przykład firmy Szal-Bud z Wąpielska.

Dystrybutor bezpiecznych rusztowań

Prace na wysokościach można wykonywać wyłącznie z wykorzystaniem przeznaczonych do tego sprzętów, czyli podnośników koszowych lub rusztowań. Niezwykle istotne jest zachowanie przy tym wszelkich zasad bezpieczeństwa. To jest zależne również od jakości używanych konstrukcji, jednak nie trzeba się o to martwić, jeśli wybierzemy je z asortymentu firmy Szal-Bud znajdującej się w Wąpielsku. Jej działalność rozpoczęła się w 1999 roku, a od tego momentu zdobyła wielu zaufanych klientów. Wszystko dzięki fachowemu doradztwu, ale przede wszystkim solidnym konstrukcjom, jakie są potrzebne podczas budowy oraz remontu. Te bowiem pochodzą od cenionych zachodnich producentów i mają wszystkie niezbędne certyfikaty, dopuszczające je do użytku. Co ważne, firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych, oferuje nie tylko sprzedaż, ale także wynajem rusztowań bądź ich leasing. Która z tych opcji sprawdzi się przy okazji budowy domu jednorodzinnego?

Prace z wykorzystaniem rusztowania

Choć tego rodzaju konstrukcje głównie kojarzą się z budową obiektów wielkopowierzchniowych czy osiedli mieszkaniowych, to są także nieodłączną częścią wznoszenia budynków jednorodzinnych. Mimo że nie muszą osiągać tak znacznych wysokości, to jednak wykonanie większości robót bez nich byłoby niemożliwe. Należy tutaj wspomnieć nie tylko o murowaniu ścian, ale także ich ocieplaniu oraz wykańczaniu elewacji. Ponadto rusztowania są niezbędne podczas prac dekarskich związanych z obróbkami blacharskimi – montażem orynnowania – i układaniu poszycia dachowego. Warto także wspomnieć, że niektóre z konstrukcji można wykorzystywać także wewnątrz budynków. Ich zastosowanie przy budowie domu w znacznym stopniu usprawnia realizację całej inwestycji, a także zapewnia bezpieczeństwo osobom przy niej pracującym.

Sposób pozyskania konstrukcji na budowę

Jak zostało już wcześniej wspomniane, możliwe są dwie możliwości, jeśli chodzi o nabycie rusztowania – zakup lub wynajem. Dla indywidualnych inwestorów, którzy decydują się na wznoszenie domu w systemie gospodarczym, zdecydowanie korzystniejsze będzie jego wypożyczenie. Jak wskazuje pracownik firmy Szal-Bud z Wąpielska:

Nie da się ukryć, że zakup rusztowania wymaga sporego nakładu finansowego. W przypadku osób prywatnych niemałą część budżetu pochłania już sama budowa domu. Ponadto po zakończeniu prac o demontażu konstrukcji trzeba dysponować miejscem do jej przechowywania. Wynajem krótko- lub długoterminowy eliminuje wszystkie te problemy.

Należy również dodać, że wypożyczając rusztowanie z pewnego źródła, mamy pewność, że na plac budowy zostanie dostarczony kompletny system w dobrym stanie technicznym. Lepiej zatem nie ryzykować ewentualnego zakupu od osób trzecich w celu ograniczenia ewentualnych kosztów. W pracach na wysokości priorytetem musi być bezpieczeństwo, a to gwarantują tylko w pełni sprawne oraz certyfikowane rusztowania.