Każdy, nawet najmniejszy remont wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Bałagan, ograniczone możliwości rozwiązań budowlanych i wydłużający się czas potrzebny do wykonania prac to tylko kilka z nich. Zdobywający coraz większą popularność system suchej zabudowy wydaje się być lekiem na remontowe bolączki.

Czym tak właściwie jest sucha zabudowa?

Sucha zabudowa to nowoczesna technologia budowlana stosowana najczęściej do wykańczania wnętrz. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na wykańczanie wnętrza na sucho, czyli bez użycia wody zarobowej potrzebnej do procesów wiązania zachodzących w przypadku stosowania betonu, tynku gipsowego itp. Wśród elementów składających się na suchą zabudowę wyróżniamy: płyty gipsowo-kartonowe, systemowe profile stalowe, elementy montażowe oraz akcesoria.

Zalety zabudowy z płyt g-k

Sucha zabudowa ma wiele zalet, dzięki czemu stale rośnie jej popularność. Coraz więcej firm remontowo-budowlanych oferuje takie usługi, jedną z nich jest Pro-Maart mająca swoją siedzibę w położonych na Śląsku Kaletach. Do najważniejszych zalet technologii suchej zabudowy należy szybkość oraz łatwość montażu. Podczas stosowania tradycyjnych materiałów budowlanych takich, jak beton musimy czekać na ich wyschnięcie. Wpływa to na czas trwania prac, nierzadko powodując problemy w zgraniu pracy kolejnych ekip fachowców. Zastosowanie suchej zabudowy eliminuje ten problem.

Korzystna cena potrzebnych materiałów oraz niekorzystanie z usług tynkarza znacząco wpływają na koszty całego remontu. Pomimo swojej lekkości ściana wykonana z płyty gipsowo-kartonowej rewelacyjnie izoluje dźwięki. Gips, czyli jeden z materiałów tworzących płytę ma w sobie sporą ilość wody, co powoduje, że płyta gipsowo-kartonowa ma wysoką odporność na ogień. Ściana powstała z płyt stosowanych w suchej zabudowie jest również bardzo wytrzymała, bez problemu udźwignie wypełnioną kuchenną szafkę. Warto także zaznaczyć, że komponenty używane w suchej zabudowie nadają się do recyklingu, dlatego decydując się na jej zastosowanie, mamy realny wpływ na środowisko.

Systemy suchej zabudowy w aranżacji wnętrz

Systemy suchej zabudowy dają liczne możliwości wykończenia wnętrz. Dzięki nim:

  • Wybudujemy ścianę działową

  • Wyrównamy i przygotujemy podłoże do wykonywania dalszych prac remontowych

  • Wybudujemy tzw. przedściankę, która poprawi izolację akustyczną i cieplną

  • Zabudujemy widoczne elementy stalowe

  • Zabudujemy poddasze

  • Wykonamy tzw. podwieszany sufit

  • Wybudujemy ścianę instalacyjną

Stworzymy zupełnie nowe, niepowtarzalne aranżacje wnętrz.