Odpowiednia aranżacja danego wnętrza bardzo często wymaga przeprowadzenia prac remontowych. Bardzo popularne i ciekawe rozwiązanie związane z tym zagadnieniem stanowi montaż konstrukcji określanej mianem sufitu podwieszanego. Tematem tym zajmuje się między innymi firma Tadeusza Jaworskiego Usługi Budowlane. Poznajmy najważniejsze informacje dotyczące sufitów podwieszanych oraz ich zalet i zastosowań.

Czym jest sufit podwieszany i gdzie znajduje on zastosowanie?

Sufit podwieszany stanowi rodzaj konstrukcji tworzonej z szeroko dostępnych w każdym sklepie budowlanym płyt gipsowo-kartonowych. Bardzo często system ten jest też określany mianem suchej zabudowy ze względu na to, iż przy jego montażu nie wykorzystuje się mokrych zapraw. Używa się tutaj bowiem specjalne profile aluminiowe oraz blachowkręty.

Jeżeli chodzi o możliwości oraz zastosowania tego rodzaju konstrukcji, to zależą one w głównej mierze od rodzaju płyt g-k, jakich chcemy użyć do stworzenia sufitu podwieszanego. Tradycyjne płyty o oznaczeniu A są wykorzystywane w pokojach i innych miejscach, gdzie poziom wilgoci nie przekracza 70%. Płyty wodoodporne o oznaczeniu H2F sprawdzą się natomiast do piwnic i łazienek. Z kolei ognioodporne modele (F) to rozwiązanie dla kotłowni i poddasza.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż sufitu podwieszanego i komu powierzyć to zadanie?

Sufity podwieszane stanowią konstrukcje, które z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich to, iż mają one wiele zastosowań, o których wspomnieliśmy już nieco wyżej. Profesjonalne stworzenie sufitu podwieszanego warto powierzyć specjalistom z firmy Usługi Budowlane Tadeusz Jaworskiego.

Dzięki temu rozwiązaniu zakryjemy wszelkiego rodzaju niedoskonałości oraz poszczególne elementy instalacji. Mowa tutaj m.in. o nieestetycznych rurach od wody czy przewodach elektrycznych. Warto zauważyć też, iż sufit podwieszany to konstrukcja, która nada naszym wnętrzom nieco świeższego i niepowtarzalnego wyglądu.