Przyjęło się, że elementy instalacji, jak kable, przewody, rury nie są atrakcyjne i należy je schować, nie mogą być eksponowane, są szpetne i burzą cały widok. Nie musi tak być dzięki kolorowym kablom. Jeśli umiejętnie je wyeksponujesz, staną się atrakcją i elementem dekoracyjnym. Jak one pomagają w aranżacji nowoczesnego wnętrza? Zapraszam do lektury.

Zwykłe- niezwykłe przewody i styl loftowy

Minimalizm i styl loftowy idą w parze. Surowe, proste wnętrza wymagają ciekawej i charakterystycznej oprawy światłem. Nie musisz jednak szukać specjalnych lamp, mocować ich i stresować się, że nie pasują do stylu pomieszczenia. Mimo że mamy do wyboru ogromna ilość różnych materiałów oświetleniowych i stylów oświetlenia, trudno jest zaaranżować w ciekawy i kreatywny sposób wymagające wnętrza. Wysoki strop, mieszkania dwupoziomowe z wysokim salonem, kuchenne wyspy – to tylko niektóre wyzwania, jakie stoją przed Tobą podczas dekorowania swojego m. Można to zrobić z głową i nie przepłacając. Z pomocą przychodzą na przykład kolorowe kable w oplocie.

Era eksponowania instalacji elektrycznych

Wbrew pozorom, całkowicie wyeksponowana instalacja elektryczna może uatrakcyjnić każde nowoczesne wnętrze, dodać mu odrobinę pikanterii i zindywidualizować anonimową przestrzeń, Nadeszły czasy, kiedy większą wartość ma rękodzieło i artystyczne, kreatywne wykorzystanie niepotrzebnego osprzętu czy innych akcesoriów niż przeciętna, tania chińszczyzna, którą można kupić w każdym markecie.

Różne rodzaje kabli uwalniają kreatywność – inspiracja dla małego biznesu

Okazuje się, że coraz więcej osób korzysta z ofert hurtowni, które oferują różne akcesoria elektryczne i dostarczają materiały zarówno do dużych firm, jak i do małych, lokalnych wytwórców. Elektra Hurtownia Elektryczna ma w ofercie szeroką gamę kabli oświetleniowych różnych firm, które można zaaranżować na swoje dzieło sztuki. Mogą to być zwykłe kable, owinięte taśmą izolacyjną w taki sposób, że stworzą niepowtarzalny wzór.

Wielu artystów i rękodzielników używa starych elementów silników, śrub, kół zębatych i innych technologicznych odpadów do stworzenia elementów wystroju wnętrz. Powstają  w ten sposób podświetlane stoliki, lampy stojące, nietuzinkowe lampy wiszące. Mimo że są wykonane z odpadów- detale takie jak dobrze dobrane kable, wtyczki, żarówki, obsady, a także odpowiedni dobór kolorów, użycie farb i lakierów całkowicie odmieniają ich charakter.

Kropla inspiracji w aranżacji

Aby zaaranżować oświetlenie, wystarczy ciekawa w swojej formie żarówka dekoracyjna lub z nietypowo ułożonym żarnikiem, dająca bardzo ciepłą biel, lub też kolorowe żarówki i całkowicie białe kable. Połączenie oprawki, kabla i wtyczki jest bardzo proste, a pomoże stworzyć  niezapomniane wnętrze. Oświetlenie nad wyspą można zaaranżować tak, aby nad blatem wisiały długie kable z dużą, ciekawą żarówką.

Elektryczna makrama

Zamocowane na ścianie salonu na różnych wysokościach żarówki, z których spływają kable, zaplecione w artystyczną makramę także mimo oszczędnych środków pozwolą stworzyć niesamowity efekt elektrycznej płasko rzeźby na ścianie. Niewiele trzeba, aby nadać charakteru swoim wnętrzom.