Dla wielu osób tapety kojarzą się z mieszkaniem babci, starą meblościanką czy niemodną boazerią w przedpokoju. Jednak dziś tapety wracają do łask. Są to zarówno tradycyjne tapety w rolkach, jak i ich nowoczesna alternatywa – tapety natryskowe. Te drugie są szybsze w kładzeniu, efektowne i wielokolorowe. Nie dziwi więc, że zdobywają rzeszę fanów, choć do ich położenia trzeba zatrudnić wykwalifikowaną ekipę remontową.

Czym jest tapetowanie natryskowe?

Należy mieć na uwadze, że aplikowanie kolorowych tapet natryskowych to nie to samo, co klasyczne usługi malowania. Jakie więc są różnice?

Ekologiczne tapety natryskowe to wyjątkowo szeroka oferta kolorów, faktur i możliwości. Mogą być stosowane na prawie każdej powierzchni, w przeciwieństwie do tradycyjnych tapet z rolki. Tapetowanie natryskowe to znakomite rozwiązanie dla powierzchni już pokrytych tynkami cementowo-wapiennymi, tynkami gipsowymi. Nadają się też na powierzchnie wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, płyt OSB. Świetnie sprawdzą się również na drzwiach, meblach, grzejnikach, szkle, a nawet rurach.

Wielką zaletą takiego sposobu tapetowania jest wytrzymałość, dzięki której to dobre rozwiązanie do przestrzeni publicznych, w których pojawia się wiele ludzi lub maszyn. Jednocześnie tapeta natryskowa nie sprawia kłopotów podczas czyszczenia. Jest bowiem odporna na ścieranie, zarysowania, niewielkie uszkodzenia mechaniczne czy przebarwienia.

Warto pamiętać, że do kładzenia natryskowych tapet konieczne jest wynajęcia wykwalifikowanej ekipy. Jak informuje fachowiec Paweł Woś z przedsiębiorstwa Usługi Remontowo-Budowlane Tapety Natryskowe, ceny różnią się i nie zawsze współgrają z jakością wykonanej pracy. Aplikacja tapety natryskowej wymaga wprawy, uwagi i dokładności, dlatego wybór odpowiedniej firmy jest gwarancją jakości.

Tapety natryskowe – usługi i oferta

Wybierając ekipę remontową do tego typu usług, warto zwrócić uwagę na ofertę, która powinna być w pełni rozbudowana. Dobra firma musi specjalizować się w tapetowaniu natryskowym DIALCOLOR, które sprawdza się także na powierzchniach drewnianych i drewnopodobnych, metalowych, żelaznych oraz wykonanych z tworzywa sztucznego.

Powszechność zastosowań, nowoczesny design oraz łatwość w konserwacji i utrzymaniu w czystości sprawiają, że tapety natryskowe są idealną alternatywą dla tradycyjnego malowania czy tapet z rolki. Bogata oferta kolorystyczna sprawia, że można dopasować odpowiednią barwę do każdego wnętrza, także do przestrzeni biurowej, publicznej lub do pomieszczeń, w których znajdują się maszyny. To również świetne rozwiązanie do budynków szpitalnych.